Jacek Kurski o zwycięstwie Polski w Eurowizji Junior 2020. "Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Sukces dwuznaczny"

Jacek Kurski jest niezwykle dumny ze swojego telewizyjnego dzieła. Drugi raz z rzędu Polska pełni funkcję gospodarza Eurowizji Junior 2020. Ala Tracz ma szansę na wygraną? Prezes TVP komentuje ewentualny sukces naszej rodaczki.

Jacek Kurski ma powody do dumy. Jednym z nich jest Sylwester z Dwójką, którego emisja w TVP jest powtarzana każdego roku od stycznia niemal do świąt wielkanocnych. W końcu koncert bije rekordy popularności, bowiem Polacy lubią pobujać się w rytm hitów disco polo. Drugim przedsięwzięciem, którym szczyci się prezes Telewizji Polskiej, jest Eurowizja Junior - konkurs, którego gospodarzami jesteś drugi raz z rzędu. W tym roku nasz kraj reprezentuje dziesięcioletnia Alicja Tracz. Jacek Kurski szacuje, jaką szansę na wygraną ma zdolna dziewczynka. 

Konferencja Eurowizja Junior 2020Eurowizja Junior to oczko w głowie Kurskiego. "To jego największy sukces jako prezesa i dowód potęgi TVP"

Jacek Kurski o wygranej Alicji Tracz

W 2018 roku zwyciężczynią Eurowizji Junior została Roksana Węgiel. Dwanaście miesięcy później sukces młodej wokalistki powtórzyła Viki Gabor, dzięki której konkurs już po raz drugi odbywa się w Polsce. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Telewizja Polska, czyli de facto Jacek Kurski. Nic dziwnego, że prezes TVP mocno przeżywa to międzynarodowe przedsięwzięcie. Kibicuje Alicji Tracz, ale jednocześnie twierdzi, że jej ewentualna wygrana może być interpretowana w Europie dość dwuznacznie. 

Alicja Tracz Eurowizja Junior 2020Eurowizja Junior 2020. Największa konkurencja Ali Tracz. Ich musi pokonać

Startujemy z takiej pozycji, która jest... no, w bardzo trudnej sytuacji, dlatego że dwa razy Polska wygrała, dwa razy z rzędu teraz jesteśmy gospodarzem, więc sukces zawsze będzie wydawał się w Europie dwuznaczny, w związku z tym wszystko w rękach widzów - wyznał Jacek Kurski w rozmowie z "Telemagazynem". 

Pamiętajcie, że w tym roku w internetowym głosowaniu Polacy również mogą przyczynić się do wygranej naszej reprezentantki. 

Zobacz wideo Michał Szpak wspiera Polki, które reprezentowały kraj w Eurowizji Junior 2020?