Zofia Zborowska z dumą dzierży w dłoni racę na Strajku Kobiet i poucza fanów: Niebywałe, że nie kumają, o co w tym chodzi

Zofia Zborowska za pośrednictwem mediów społecznościowych prezentuje swoje poglądy na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego. Aktorka wzięła udział w kolejnym Strajku Kobiet. Szła ulicami stolicy z racą dymną w dłoni.

Zofia Zborowska zalicza się do tego grona celebrytów, którzy chętnie pokazują w sieci swoje życie prywatne, a jednocześnie z ironią i dużym dystansem komentują otaczającą ich rzeczywistość i funkcjonowanie w show-biznesie. Aktorka otwarcie prezentuje swoje poglądy i wielokrotnie podkreślała, że jest przeciwniczką zaostrzenia prawa aborcyjnego. Razem ze strajkującymi kobietami wyszła na ulice Warszawy. 

Małgorzata Kidawa-Błońska, Jessica MercedesGwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji: Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Zofia Zborowska bierze udział w Strajku Kobiet

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu przerywania ciąży w przypadku znacznego uszkodzenia płodu poruszył gros Polaków, którzy w następstwie wyszli na ulice miast, żeby wyrazić swój sprzeciw. W protestach wzięło udział wiele gwiazd, które masowo udostępniały w mediach społecznościowych relacje ze zgromadzeń. Z tygodnia na tydzień gorący wątek proaborcyjny ucicha, jednak niektórzy celebryci nadal angażują się w walkę o wolność kobiet. Zofia Zborowska opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym eksponuje czerwoną błyskawicę i dzierży w dłoni racę dymną. Aktorka uczestniczyła w Strajku Kobiet.

 

Pod wymownym postem Zborowskiej pojawiły się głosy podziękowań za to, że gwiazda w przeciwieństwie do innych popularnych osób nadal pamięta o istotnych sprawach społecznych. 

Super, że u Pani dalej trwa Strajk Kobiet! U większości znanych i rozpoznawalnych osób już jest "po" strajku. Dziękujemy!

Eurowizja Junior, wszystkie piosenkiEurowizja Junior 2020. Posłuchaj wszystkich piosnek i zdecyduj, kto powinien wygrać

W komentarzach pod fotografią z protestu nie zabrakło również oznak sprzeciwu wobec działań aktorki. Jedna z internautek wyraziła swoją dezaprobatę, dodając emotikonę w kształcie skierowanego w dół kciuka. Zborowska stanowczo zareagowała na tę niewerbalną opinię. 

Niebywałe, że nadal są w Polsce kobiety, które nie kumają, o co w tym strajku chodzi - skwitowała. 

Popieracie zaangażowanie Zofii w walkę z zaostrzeniem prawa aborcyjnego?

Zobacz wideo Metamorfoza Zofii Zborowskiej!
Więcej o: