Koncert w TVP reżyserował były mąż Joanny Kurskiej. "Aż huczy od plotek" [PLOTEK EXCLUSIVE]

TVP Święto Niepodległości uczciła jak co roku koncertem, podczas którego artyści zaśpiewali tradycyjne, patriotyczne pieśni i piosenki. Jak się udało dowiedzieć redakcji Plotka, wyjątkowa była też osoba reżysera koncertu. Był nią Tomasz Klimek, były mąż Joanny Kurskiej, czyli żony prezesa TVP.

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości to w TVP już tradycja. Pandemia i aktualne obostrzenia rządu również nie odwiodły Jacka Kurskiego od zorganizowania tego kulturalnego wydarzenia 11 listopada - tym razem w Białymstoku, w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Reżyserem i scenarzystą wydarzenia został Tomasz Klimek, co potwierdzają napisy końcowe. 

Tomasz Klimek reżyserem koncerty w TVPTomasz Klimek reżyserem koncerty w TVP screen TVP

Nazwisko Klimek brzmi znajomo? Owszem, bo do niedawna nazywała się tak żona Jacka Kurskiego, Joanna. Tomasz Klimek to jej były mąż, z którym ma dwoje dzieci. Jak zdradza nam pracownik Telewizji Polskiej korytarze przy Woronicza aż huczą od plotek.

Ludzie są zbulwersowani, że zlecenie na intratny, prestiżowy koncert w dniu Święta Niepodległości dostaje ktoś z kręgu prezesowej. Mówi się, że Klimek zarabia mnóstwo pieniędzy w TVP. 

Kariera Tomasza Klimka w TVP od początku budzi mnóstwo kontrowersji. Dwa lata temu już za kadencji Jacka Kurskiego trafił on do pracy w gmachu przy Woronicza jako producent w agencji kreacji oprawy i reklamy TVP, o czym informowały Wirtualne Media. News spotkał się z nieprzychylnymi komentarzami internautów. Nie mniej kontrowersji angaż Klimka budzi wśród pracowników TVP.

Wszyscy tu mówią o patchworkowej rodzinie, która trzyma się razem. Zarobki Klimka są pilnie strzeżoną tajemnicą, ale wiadomo na rynku, że za taki koncert nie dostaje się mniej niż 20 tysięcy złotych - dodaje nasz informator.

W kontrowersyjnym koncercie wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Kamil Bednarek, Igor Herbut, Marek Piekarczyk, Alicja Węgorzewska, Krzysztof Cugowski.

Jacek Kurski poślubił Joannę Klimek trzy lata temu, ale dopiero w tym roku para powiedziała sobie "tak" przed ołtarzem. Małżonkowie musieli bowiem uzyskać najpierw rozwody kościelne, co zwyczajowo jest niezwykle trudne. Nic dziwnego, że drugi kościelny ślub Kurskiego wywołał mnóstwo kontrowersji. 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Telewizji Polskiej z prośbą o komentarz, jednak jeszcze nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.