Edyta Górniak w ostatnim tygodniu zasłynęła wypowiedzią na temat koronawirusa i rzekomych statystów, którzy leżą w szpitalach, udając chorych. Do jej słów odniósł się były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Marek Posobkiewicz. Nagrał utwór "Dla Edyty", będący coverem słynnej piosenki Górniak "To nie ja".
Marek Posobkiewicz przebywa obecnie w szpitalu, gdzie walczy z koronawirusem. Pod pseudonimem Don Gisu opublikował cover jednej z piosenek Górniak "To nie ja". To jego odpowiedź na słowa wokalistki:
Szpital, tak zwyczajny, tlen płynie życiodajny, ludzie są wyrwani tutaj z codziennego dnia. Jest pandemii era, Covid żniwo zbiera. A ja jestem zwykłym tu pacjentem pośród Was. Ja nie jestem statystą, powiem rzecz oczywistą, dosyć mam głupich tez, głupich tez, głupich tez, których wokół tak dużo jest - kieruje słowa do Edyty.
Dodam mimochodem, w prosektorium wieje wciąż chłodem. A ja, zdaniem Ewy wciąż statystę muszę grać. Ja nie jestem statystą... - śpiewa Don Gisu.
Utwór Posobkiewicza nie pozostawia wątpliwości, co do jego zdania na temat wypowiedzi Edyty, jednak w opisie jeszcze raz dobitnie komentuje jej słowa.
W imieniu wszystkich "statystów" ze szpitala, również tych pod respiratorami, pozdrawiam Panią Edytę Górniak. Przepraszam za słaby flow z powodu optiflow... W minionej dobie mój rówieśnik został przekazany z naszej kliniki na OIOM. Umierają osoby młodsze ode mnie. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma pandemii, to niech się zastanowi... - napisał.
Nie tylko Posobkiewicz wyraził swój sprzeciw wobec bezmyślnych słów Edyty Górniak. Głos w sprawie zabrali też m.in. Piotr Bałtroczyk, Magda Gessler i Dominika Tajner. Osoby związane ze środowiskiem medycznym również krytycznie odniosły się do wypowiedzi wokalistki - mowa tu chociażby o prezesie Naczelnej Rady Lekarskiej.
Myślicie, że Edyta zastanowi się nad swoimi słowami?
Komentarze (8)
Edyta Górniak mówi o statystach w szpitalach. Były szef GIS odśpiewał jej. "W prosektorium wieje chłodem"