Polski kompozytor zapisał skandowane na protestach "wypier****ć" w partyturze. "Na chór wkur*****ch"

Kompozytor Wojtek Blecharz stworzył zapis nutowy hasła, które jest wykrzykiwane na protestach kobiet.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie wady genetyczne i śmiertelne choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją. Od tego momentu w całej Polsce trwają protesty kobiet (i nie tylko) na ulicach większych oraz mniejszych miast, a także w sieci. Do protestów chętnie przyłączają się także mężczyźni, którzy na różny sposób okazują swoje oburzenie wyrokiem TK. W tym gronie znalazł się nawet kompozytor, który postanowił wesprzeć protesty w zaskakujący sposób.

Zobacz wideo

Kompozytor zapisał "wypier****ć" w partyturze

Jednym z głównych haseł oburzonych protestujących jest "wypier****ć" skierowane do rządu. Kompozytor, Wojtek Blecharz, postanowił stworzyć zapis nutowy tego słowa.

Jakby ktoś zapomniał rytmu, to zapisałem w partyturze. "Wypier****ć" na chór wkur*****ch" - napisał artysta na Instagramie.
 

Fani są zachwyceni, choć nie każdy potrafi czytać z nut. Jak więc brzmi "wypier****ć" w wersji kompozytora (jak najgłośniej - przyp.red.)? Odpowiadając na komentarze, Wojtek Blecharz pospieszył z wytłumaczeniem, w jaki sposób należy odczytywać partyturę.

Jakbyś chciała głośno i z furią zaśpiewać słowo "wypier****ćć", tak to właśnie brzmi - napisał.

Niektórzy fani artysty natomiast żartują, że teraz cała Polska będzie czytać z nut.

To życie napisało ten scenariusz - odpowiedział artysta.

Myślicie, że kompozytor zainspiruje się kolejnymi Strajkami Kobiet i dopisze dalszą część "utworu"?

Zobacz też: Strajk kobiet. Martyna Wojciechowska nie poszła do pracy. Przyłączyła się do protestu Inne gwiazdy też zamknęły firmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.