Elegancka Agata Duda na czytaniu "Balladyny". Prezydent nie odstępował jej na krok i nie szczędził żonie czułości

W sobotę, 5 września, odbywa się narodowe czytanie "Balladyny". Agata Duda pojawiła się w eleganckiej sukience.

Po raz kolejny odbywa się akcja Narodowego Czytania wybranej lektury. W tym roku wybrano dzieło Juliusza Słowackiego "Balladyna". Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP, Andrzej Duda. Nie mogło go więc zabraknąć na uroczystości zorganizowanej w Warszawie. Głowie państwa towarzyszyła żona, Agata Kornhauser-Duda. Zobaczcie, jak się prezentowała. 

Agata Duda na czytaniu "Balladyny"

Agata Duda dla wielu jest ikoną mody. Pierwsza dama stara się zawsze wyglądać elegancko. Zazwyczaj nosi dopasowane sukienki, garnitury lub garsonki. Tym razem w Ogrodzie Saskim zjawiła się w długiej kreacji w modny deseń i z paskiem w talii. Obcisły materiał podkreślił sylwetkę żony Andrzeja Dudy. Do tego dobrała buty na niskim obcasie w odcieniu podobnym do sukienki. Całość dopełniła ulubiona fryzura pierwszej damy oraz dość mocny makijaż. Andrzej Duda pojawił się w ciemnym garniturze, jasnej koszuli oraz w kolorowym krawacie.

Zobacz wideo Andrzej Duda nie wstydzi się miłości do żony

Małżonkowie nie szczędzili sobie czułości. Prezydent złapał za rękę małżonkę i tak udali się do przygotowanej dla nich mównicy. Oboje odczytali fragment dramatu "Balladyna". W tym celu pierwsza dama musiała założyć gustowne okulary. Po swoim występie zasiedli wśród zebranej widowni i słuchali zaproszonych gości. Oprócz pary prezydenckiej w Ogrodzie Saskim zjawił się także m.in. minister kultury Piotr Gliński oraz aktorzy: Krzysztof Kwiatkowski i Rafał Zawierucha, którzy zaprezentowali swoje interpretacje dzieła Słowackiego.

Jak Wam się podoba stylizacja pierwszej damy?