Reporter TVP3 natychmiastowo zwolniony za manipulację materiału. Wpadł przez miejski monitoring

Tomasz Zalewa został zwolniony z TVP3 Lublin. Na oficjlanym Facebooku stacji pojawiło się mocne oświadczenie dyrektora.

Dziennikarz lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został przyłapany na gorącym uczynku. Reporter wyjmował śmieci z miejskiego kosza, a następnie rozrzucał je na placu im. Lecha Kaczyńskiego. W materiale poinformował jednak, że to mieszkańcy nie szanują przestrzeni publicznej i są winni całemu bałaganowi. Manipulacja została odkryta dzięki miejskiemu monitoringowi. Reporter Tomasz Zalewa natychmiast stracił pracę. 

Przypominamy: Dziennikarz TVP chciał podrasować materiał o brudnym placu L. Kaczyńskiego. Wyrzucał śmieci z kosza

Reporter TVP3 zmanipulował materiał 

Reportaż Tomasza Zalewy został już usunięty ze strony TVP3, jednak w Internecie  pojawiło się wiele jego kopii. Co więcej, możemy zobaczyć również nagranie miejskiego monitoringu, na którym doskonale widać, jak reporter wyjmuje śmieci z kosza i rozrzuca je na placu. 

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring

Reporter TVP3 zwolniony

Po wyjściu prawdy na jaw Tomasz Zalewa został zwolniony, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu dyrektora i redaktora naczelnego TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza. Można je przeczytać na oficjalnym Facebooku stacji.

Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie.
Powodem tej decyzji jest zarejestrowane przez monitoring miasta Lublin zachowanie p. T. Zalewy w dn. 13.08.2020, polegające na tworzeniu i zarejestrowaniu telewizyjnym nieprawdziwej sytuacji poprzez rozrzucanie śmieci wyjmowanych przez niego ze śmietnika, aby potwierdzić zasadność (nota bene realną i obiektywną) podejmowanego tematu nieporządków na jednym z placów rekreacyjnych w śródmieściu miasta.
Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP.
P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej.
Ryszard Montusiewicz, dyrektor - redaktor naczelny TVP3 Lublin

Przyszła kryska na matyska!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.