Znany golfista stracił 2-letnią córeczkę. Dziewczynka zmagała się z rakiem mózgu i kręgosłupa. "Myśleliśmy, że ząbkowała"

Camilo Villegas stracił córkę. 2-letnia Mia zmarła na złośliwą odmianę raka.

Camilo Villegas to kolumbijski zawodowy golfista, który odnosi sukcesy w tej dyscyplinie. Sportowiec jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Marią Ochoa Mora. W październiku 2018 roku para powitała na świecie córkę. Niestety, dziewczynka w ostatnich miesiącach ciężko chorowała, zaś teraz przedstawiciel golfisty poinformował, że 2-letnia Mia nie żyje.

Camilo Villegas stracił córkę

Na początku tygodnia komisarz PGA Tour, Jay Monahan, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że 2-letnia córka Camilo Villegasa nie żyje. 

PGA Tour jest głęboko zasmucona utratą członka naszej rodziny, Mii Villegas. Łączymy się w smutku z Camilo i Marią, a nasze myśli i modlitwy są z rodziną Villegas - mówił Jay Monahan.
 

U Mii w marcu zdiagnozowano raka kręgosłupa i mózgu. Dziewczynka przeszła operację i kilka zabiegów. W czerwcu podczas konferencji prasowej golfista poinformował, że jego córka podda się chemioterapii. W czasie spotkania z mediami opowiedział, kiedy zauważył z żoną zamiany zachowania dziecka

Zawsze chodziła ze mną na siłownię; to było jedno z naszych miejsc. Zawsze była jak taka mała małpka, wspinała się na wszystko. Pewnego dnia zauważyłem, że brakuje jej energii. W nocy płakała więcej niż zwykle. Ząbkowała, więc ją zabraliśmy do pediatry, myśląc, że to było przyczyną - powiedział Villegas.

Po odkryciu, że dziewczynka ma raka, przeszła operację. Okazało się, że ma złośliwy nowotwór, a lekarze zalecili jak najszybsze podjęcie terapii. Niestety, Mia nie była na siłach, aby przyjąć całą serię. Golfista powiedział, że dziewczynka przeszła część cyklu i stwierdził, że była "naprawdę silna".  

Na Instagramie mamy Mii pojawił się obszerny wpis, w którym Maria Ochoa Mora pisze o miłości do córki. Zamieściła kilka zdjęć, na których trzyma dziewczynkę w objęciach na tle tęczowych skrzydeł. 

Bycie twoją mamą było najlepszym prezentem, jaki otrzymałam w całym życiu! Codziennie dziękuję Bogu za to przeżycie i możliwość doświadczenia tego razem. Tak, to było bardzo trudne wyzwanie, najtrudniejsze, jakiego kiedykolwiek się podjęłam, ale jednocześnie było przepiękne. Jestem wdzięczna za tą lekcję. Jesteś najsilniejszym wojownikiem i jestem z nas dumna - napisała na Instagramie mama Mii.
 

2-letnia Mia zmarła 26 lipca 2020 roku w Miami. Przegrała walkę ze złośliwym rakiem kręgosłupa i mózgu. 

Więcej o: