Kasia Nosowska w swoim stylu komentuje wybory prezydenckie. Sugeruje, że jeden z kandydatów musi "odpocząć"

Instagramowe filmiki Kasi Nosowskiej robią furorę w sieci. Tym razem artystka postanowiła w humorystyczny sposób skomentować przedwyborczą atmosferę i opisać "męczący" urząd prezydenta.

Kasia Nosowska to nie tylko uwielbiana przez Polaków wokalistka, ale również instagramowa komentatorka życia publicznego. Artystka, poprzez udostępniane w mediach społecznościowych satyryczne filmiki, wyraża swoje zdanie na temat ważnych społecznie spraw. Tym razem na warsztat wzięła zbliżającą się II turę wyborów prezydenckich. Nosowska zasugerowała, że urząd głowy państwa jest "męczący", a jeden z kandydatów powinien odpocząć. Tak zabawną i inteligentną przenośnią zdradziła, na kogo będzie głosować?

Kasia Nosowska z ironią o urzędzie prezydenta

Kasia Nosowska nie owija w bawełnę. Gdy temat jest poważny - twardo wyraża swoje zdanie. Tak właśnie było w sprawie bojkotu radiowej Trójki, do którego oficjalnie dołączyła. Jeśli jednak poruszana przez nią kwestia warta jest ironicznego skomentowania - artystka robi to po mistrzowsku. Tym razem "oberwało się" prezydentowi. Wokalistka rozgrzała do czerwoności przedwyborczą atmosferę, opisując "męczące" obowiązki głowy państwa, z których szlachetni obywatele powinni go zwolnić. 

Głowa państwa też człowiek. Pięć lat mieszkania w willi, pod której oknami przechadzają się chordy turystów, pięć lat przebywania pośród starych mebli, pięć lat wystąpień publicznych, podróży czy słońce, czy deszcz. Czy rozumiecie, że fundowanie komuś kolejny raz tego trybu jest zwykłą nieczułością? [...] Powiecie, że sam chce, że prosi. Ale w takim zmęczeniu można nie wiedzieć, można majaczyć [...] Czy nie warto człowiekowi dać odpocząć? - mówi sarkastycznie Nosowska na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu. 
Zobacz wideo

Choć w wypowiedzi artystki nie zabrakło ironii, jej sens jest jednoznaczny. Nosowska chce dać do zrozumienia, że według niej obecnie urzędujący prezydent powinien odpocząć od sprawowanej funkcji. W takim razie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego? Tego już nie zdradziła.

Więcej o: