Księżniczka Eugenia opublikowała odważne zdjęcie, na którym widać sporą bliznę. Internauci: Jesteś niesamowita

Księżniczka Eugenia opublikowała zdjęcie, na którym widać jej pooperacyjną bliznę. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej miała ku temu ważny powód.

Księżniczka Eugenia jest aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie publikuje nie tylko oficjalne zdjęcia z uroczystości w Pałacu Buckingham, ale chętnie chwali się też prywatnymi fotografiami, na których pozuje ze swoim mężem. Teraz członkini rodziny królewskiej pokazała kadr, na którym wyeksponowana jest jej blizna na plecach. To ślad po przebytej niegdyś poważnej operacji. 

Księżniczka Eugenia pokazała bliznę na plecach

Księżniczka Eugenia jako dziecko cierpiała na skoliozę. Stan wnuczki królowej Elżbiety był na tyle poważny, że podjęto decyzję o operacji. I tak Eugenia w wieku 12 lat przeszła długą operację kręgosłupa. Choć od tego wydarzenia minęło już wiele lat, to księżniczka nie może o nim zapomnieć. Wszystko przez dwudziestocentymetrową bliznę na jej placach, która pozostała po operacji.

Okazuje się jednak, że córka księcia Andrzeja jest z niej dumna. Udowodniła to, odsłaniając ją w dniu swojego ślubu (Eugenia nie tylko zrezygnowała z welonu, ale też pojawiła się przy ołtarzu w sukni z dekoltem w kształcie litery V na plecach). Teraz księżna raz jeszcze odsłoniła bliznę. Na Instagramie opublikowała wszak zdjęcie, na którym dokładnie ją widać. Wszystko dlatego, że 27 czerwca przypadł Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy. Księżna w ten sposób chciała wesprzeć inne osoby, które zmagały lub zmagają się z tą deformacją kręgosłupa. 

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Skoliozy. Chciałam tylko podzielić się swoją blizną i zachęcić każdego, kto przeszedł przez coś podobnego, aby podzielił się swoją ze mną. Bądźmy dumni z naszych blizn! - napisała na Instagramie. 
 

Wpis księżnej zrobił duże wrażenie na internautach. Nic więc dziwnego, że pod odważną fotografią pojawiło się mnóstwo komentarzy ze słowami wsparcia i komplementami. 

Jesteś niesamowita. 
Co za odwaga!
Brawa za ten ważny wpis - pisali. 

I faktycznie, trzeba przyznać, że nie każdy odważyłby się pochwalić tak odważnym zdjęciem. 

Zobacz wideo Tak rodzina królewska w zeszłym roku świętowała urodziny królowej: