Adele w pierwszym publicznym wystąpieniu od czasu spektakularnej metamorfozy. Nagranie jest naprawdę wzruszające

Adele wystąpiła w nagraniu dla organizacji Grenfell United. W kilkuminutowym wystąpieniu poruszyła ważne tematy i oddała cześć ofiarom londyńskiej tragedii.

Adele długo unikała medialnego rozgłosu. Co prawda jej zdjęcia po metamorfozie obiegały sieć, ale zwykle były to fotografie paparazzi czy takie, które opublikowały osoby trzecie (nie sposób zapomnieć o słynnej fotografii, którą Kinga Rusin udostępniła po imprezie oscarowej). Teraz jednak Adele po raz pierwszy zabrała publicznie głos, stając przed kamerą. Miała ku temu ważny powód. Piosenkarka uczciła bowiem pamięć ofiar, które trzy lata temu zginęły w pożarze wieżowca Grenfell Tower w Londynie.

Adele o oddaje hołd ofiarom tragedii 

Adele na swoim Instagramie opublikowała wpis, w którym przywołała tragedię, która wstrząsnęła Brytyjczykami 14 czerwca 2017 roku. Wówczas spłonął 24-piętrowy budynek Grenfell Tower, w którym znajdowało się 120 mieszkań komunalnych. Ustalono, że w tragedii zginęły 72 osoby, a 74 zostały ranne. Przyczyną pożaru miała być uszkodzona instalacja elektryczna. 

Dzisiaj minęły trzy lata od tragedii w Grenfell. 72 osoby, które straciły tam życie na zawsze będą w naszych sercach - napisała piosenkarka.
 

Adele wspiera rodziny ofiar 

To jednak nie koniec. Adele wystąpiła także w nagraniu organizacji Grenfell United. Podczas transmisji na żywo Adele oddała hołd nie tylko ofiarom tragedii, ale wspierała także rodziny zmarłych. 

Chciałam dzisiaj przekazać wam wszystkim moją miłość i dać wam znać, że myślę o was, jak zawsze. I chociaż musimy to robić w wirtualnym świecie... to wciąż ważne, abyśmy razem opłakiwali zmarłych i żebyśmy pamiętali tę noc - powiedziała.

Piosenkarka przyznała, że w obliczu aktualnej sytuacji na świecie ludzie powinni jeszcze bardziej się wspierać:

Myślę, że w tym roku, jak nigdy dotąd, nie było bardziej odpowiedniego czasu, abyśmy naprawdę pracowali nad sobą. Uczyli się koleżeństwa, współczucia, otwartości i wytrwałości - mówiła.

Gwiazda dodała również:

Potrzebujemy siebie nawzajem, aby przetrwać. (...) Jestem dumna, że mogę wspierać społeczność Grenfell United i walczyć o prawdziwą sprawiedliwość i ochronę innych ludzi - przyznała.

Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej (wystąpienie Adele zaczyna się w 13 minucie):

 

Trzeba przyznać, że wypowiedź Adele robi duże wrażenie.