Maffashion skrytykowana przez internautkę za popieranie protestów. "To już zwykły wandalizm". Blogerka nie pozostała dłużna

Maffashion opublikowała kilka zdjęć nawiązujących do odbywających się w Stanach Zjednoczonych protestów. Stanowisko blogerki nie spodobało się jednej z internautek.

Ponad tydzień temu czarnoskóry George Floyd został brutalnie zatrzymany przez funkcjonariusza policji. Ten skuł zatrzymanego w kajdanki, powalił na ziemię i przez kilkanaście minut dociskał kolanem szyje, aż ten stracił przytomność i zmarł. Morderstwo mężczyzny odbiło się szerokim echem na całym świecie i zapoczątkowało protesty przeciw rasizmowi w kilkudziesięciu miastach w USA. Internet również nie pozostał obojętny. Wiele firm, a także celebrytów publikuje zdjęcia z protestów, co jak się okazuje, nie każdemu się do końca podoba. Przekonała się o tym Maffashion. 

ZOBACZ TEŻ: Adele komentuje śmierć George'a Floyda i apeluje do fanów. Opublikowała mocny wpis na Instagramie. "Bądźmy oburzeni"

Zobacz wideo Maffashion o związku z Sebastianem Fabijańskim: "Strzała Amora"

Maffashion skrytykowana za popieranie protestów

Maffashion nie odniosła się bezpośrednio do zamieszek w Stanach Zjednoczonych. Zamieściła jedynie kilka grafik powiązanych z obecną sytuacją w USA. To wystarczyło, aby jedna z internautek dosadnie skrytykowała postawę blogerki.

A dlaczego nie wstawiłaś białego profilowego, jak w tamtym roku czarny policjant zastrzelił nieuzbrojoną białą 45-letnia kobietę w Minnesocie? Albo jak czarny policjant zastrzelił białego nieuzbrojonego nastolatka? Co nawet o tym nie słyszałaś? A widziałaś, żeby ktokolwiek demolował wtedy miasta, palił komisariaty i okradał niewinnych ludzi? Albo podpalał dom z dzieckiem w środku i utrudniał dojazd wozom strażackim? - zaczęła oburzona internautka. 

W dalszej części swojego obszernego wpisu zwróciła uwagę na brak reakcji celebrytów na wandalizm, jaki towarzyszy protestom. 

Co jest z Wami? Dlaczego nikt ze znanych osób, celebrytów itp. nie POTĘPIA GŁOŚNO TAKICH, BO TO NIEMODNE? DLA MNIE ALL LIVES MATTER! RASIZM POWINIEN ZNIKNĄĆ Z TEJ PLANETY, ALE NIE MOŻNA PRZYZWALAĆ I POPIERAĆ TEJ ROZPIERDUCHY. BO TO NIE SA DEMOKRATYCZNE PROTESTY i do niczego dobrego nie doprowadzą... potępić należy i policjanta i tych, co teraz niszczą wszystkich i wszystko, co stanie im na drodze. Tak powinna wyglądać demonstracja? To już jest zwykły wandalizm - czytamy w komentarzu. 

Maffashion nie pozostała dłużna na zaczepkę internautki i szybko jej odpowiedziała. 

Nigdy nie zmieniam profilowego. To, co wstawiłam, to symboliczne zdjęcie jest dla mnie czymś więcej. Jestem za brakiem dyskryminacji, rasizmu, prześladowań etc. całkowicie. I tyczy się to wszystkich i wszystkiego obojętnie, po której stronie jesteś. Ludzie niech się opamiętają. Czy teraz czy później - odpowiedziała Maffashion. 

MaffashionMaffashion instagram.com@maffashion_official

Myślicie, że internautka przesadziła, czy faktycznie celebryci promują jedynie to, co jest dla nich wygodniejsze?

Więcej o: