Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości" TVP? Największe gwiazdy mogą ponoć liczyć na kosmiczne pensje

Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci - twierdzi były prezes TVP Juliusz Braun. W przypadku TVP ta teza wydaje się być słuszna.

"Wiadomości" TVP od kilku lat nie cieszą się najlepszą opinią. Widzowie zarzucają dziennikarzom między innymi stronniczość i upolitycznienie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że materiały wyświetlane przez "Wiadomości" kilkakrotnie były już zgłaszane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prowadzący wieczorne wydaniu serwisu informacyjnego są uważani, za "twarze" stacji. Nic więc dziwnego, że społeczeństwo zastanawia się, ile zarabia Danuta Holecka i jej redakcyjni koledzy.

Zarobki dziennikarzy "Wiadomości"

Pomimo stale podawanej w wątpliwość rzetelności dziennikarzy TVP, "Wiadomości" notują wzrost oglądalności. Z danych zawartych w ramach sprawozdania finansowego stacji wynika jednak, że dwa lata temu korespondenci zagraniczni zarabiali średnio ponad 17 tys. złotych. Dziennikarze mogli z kolei liczyć na pensję w wysokości 7-12 tys. złotych. 

Możliwe, że największe gwiazdy "Wiadomości" otrzymują kilkukrotnie większe stawki. W 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiają 40 tys. złotych netto, a Krzysztof Ziemiec 33 tys. złotych.

Wiele wskazuje na to, że TVP była wyjątkowa hojna dla swoich pracowników jeszcze przed "dobrą zmianą". Swego czasu media informowały, że Piotr Kraśko pracując w TVP, otrzymywał 50 tys. złotych miesięcznie. Wysokie stawki dziennikarzy "Wiadomości" skomentował Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

-Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów - wyjaśnił w rozmowie z "DGP".

Jak widać, praca w TVP się po prostu opłaca. To wiele wyjaśnia.

Więcej o:
Komentarze (137)
Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości" TVP? Mogą ponoć liczyć na kosmiczne pensje
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 32 razy 28

  Przypomniał mi się dowcip.
  Podchodzi facet do kobiety na ulicy i pyta:
  Czy poszłaby Pani ze mną do łóżka za 100.000 zł.
  Odpowiedziała: Tak.
  A za 50.000 zł ?
  No, poszłabym.
  A za 100 zł ?
  No, co Pan sobie wyobraża. Nie jestem k***ą !
  No, to już ustaliliśmy. Teraz negocjujemy stawkę.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 27 razy 21

  Kiedyś afera z zarobkami Lisa na poziomie 20 tys. wywołała taką burzę, ze w końcu wylądował u konkurencji. Teraz okazuje się, ze się należy.

 • stachud

  Oceniono 16 razy 16

  Holecka pewnie dużo zarabia bo spasła się jak świnia.

 • jozinzpolski

  Oceniono 20 razy 16

  Pielęgniarka - z dyżurami, "cirka ebaut" 5 tyś/mc
  Dziennikarz TVPiS - 30 tyś/mc
  Wnioski:
  1 dziennikarz TVPiS jest wart tyle, co 6 pielęgniarek
  A więc:
  1 dziennikarz TVPiS może zastąpić 6 pielęgniarek - np w DPS-ie
  Dziennikarze, do dzieła !!

 • kuba161048

  Oceniono 14 razy 14

  Q..restwo popłaca.

 • secateur

  Oceniono 17 razy 13

  Holecka - obleśna, zatłuszczona, obrzydliwie oślizła, zaniedbana klempa. Dokładnie taka, jak jej partia. PiS – partia ludzi koszmarnie brzydkich fizycznie, zaniedbanych w wyglądzie, ludzi o ponurych, złych, zaciętych, nigdy nie uśmiechniętych twarzach, ludzi niekulturalnych, bez żadnego obycia i stylu, a jeśli już to z buraczanym. Czy to przypadek? Brzydota zewnętrzna idzie w parze z wyjątkowo paskudnym, plugawym wnętrzem.

 • cerrie35

  Oceniono 15 razy 13

  Jak się przeznacza miliony na nikomu nie potrzebną do szczęścia telewizję, zamiast na walkę z koroną, to co się dziwić. Tekst który bezczelnie pokazuje, że pis i jego sługusy mają nas generalnie w d*pie.

 • catch36

  Oceniono 15 razy 11

  Nic nie zarabiają, 0 złotych, tvpis nie zatrudnia dziennikarzy, w wiadomościach pracują pisowscy partyjni propagandziści, nie ma tam ani jednego dziennikarza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX