Ile zarabiają dziennikarze "Wiadomości" TVP? Największe gwiazdy mogą ponoć liczyć na kosmiczne pensje

Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci - twierdzi były prezes TVP Juliusz Braun. W przypadku TVP ta teza wydaje się być słuszna.

"Wiadomości" TVP od kilku lat nie cieszą się najlepszą opinią. Widzowie zarzucają dziennikarzom między innymi stronniczość i upolitycznienie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że materiały wyświetlane przez "Wiadomości" kilkakrotnie były już zgłaszane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prowadzący wieczorne wydaniu serwisu informacyjnego są uważani, za "twarze" stacji. Nic więc dziwnego, że społeczeństwo zastanawia się, ile zarabia Danuta Holecka i jej redakcyjni koledzy.

Zarobki dziennikarzy "Wiadomości"

Pomimo stale podawanej w wątpliwość rzetelności dziennikarzy TVP, "Wiadomości" notują wzrost oglądalności. Z danych zawartych w ramach sprawozdania finansowego stacji wynika jednak, że dwa lata temu korespondenci zagraniczni zarabiali średnio ponad 17 tys. złotych. Dziennikarze mogli z kolei liczyć na pensję w wysokości 7-12 tys. złotych. 

Możliwe, że największe gwiazdy "Wiadomości" otrzymują kilkukrotnie większe stawki. W 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiają 40 tys. złotych netto, a Krzysztof Ziemiec 33 tys. złotych.

Wiele wskazuje na to, że TVP była wyjątkowa hojna dla swoich pracowników jeszcze przed "dobrą zmianą". Swego czasu media informowały, że Piotr Kraśko pracując w TVP, otrzymywał 50 tys. złotych miesięcznie. Wysokie stawki dziennikarzy "Wiadomości" skomentował Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

-Na całym świecie najbardziej znanym dziennikarzom sporo się płaci. To działa tak, jak w przypadku piłkarzy, tylko stawki w mediach są niższe. Wysoko opłacane gwiazdy muszą jednak przyciągać dużo widzów - wyjaśnił w rozmowie z "DGP".

Jak widać, praca w TVP się po prostu opłaca. To wiele wyjaśnia.