"Wiadomości" po raz kolejny zaatakowały Justynę Pochanke i TVN. Tym razem poszło o projekt antyaborcyjny

Od kilku dni "Wiadomości" TVP publikują materiały szkalujące swoją największą konkurencję, czyli TVN. Tym razem ponownie oberwało się Justynie Pochanke.

Kilkanaście tygodni temu TVP wyemitowało materiał w głównym wydaniu "Wiadomości", w którym zaatakowano Kingę Rusin, za jej relację z afterparty po Oscarach, którą spędziła w towarzystwie Adele oraz innych sław z Hollywood. Przy okazji mocno skrytykowano prowadzących "Dzień Dobry TVN". Na tym nie koniec. 

Przypominamy: "Wiadomości" atakują rodzinę Justyny Pochanke. W TVP nie spodobał się materiał o Jarosławie Kaczyńskim

TVP atakuje TVN i Justynę Pochanke

Od drugiego dnia świąt Wielkanocy TVP ponownie wzięło pod lupę swoją konkurencję. Zaczęło się od oskarżenia redakcji "Faktów" TVN o prowadzenie medialnej nagonki przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu, który został skrytykowany przez komercyjną konkurencję za niestosowanie się do rządowych zaleceń podczas obchodów 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przy okazji oberwało się Justynie Pochanke. W wydaniu "Wiadomości" stwierdzono, że matka Justyny Pochanke, Renata Pochanke, miała być bliską współpracownicą księgowej Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Sprawę skomentował mąż dziennikarki, zaprzeczając tym samym zarzutom skierowanym pod adresem mamy małżonki. Co więcej, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na materiał uderzający w mamę Justyny Pochanke.

Kolejny raz "Wiadomości" uderzyły w swoją konkurencję przy okazji projektu obywatelskiego forsowanego przez Kaję Godek, który trafił pod obrady sejmu. W materiale TVP podkreślono, że to projekt obywatelski, a nie rządowy i sejm ma obowiązek go rozpatrzyć.

Przy okazji skrytykowano wypowiedzi Justyny Pochanke oraz Magdaleny Środy, z programu "Fakty po faktach". Prowadząca wówczas rozmowę dziennikarka TVN zadała pytanie, czy trudny czas, z jakim przyszło nam się zmagać, jest odpowiedni na zajmowanie się projektem antyaborcyjnym. Magdalena Środa uznała takie zachowanie za cechę rządu autorytarnego.

Jeśli chodzi o ustawę, którą wprowadza rząd, to myślę, że jest to absolutny dowód na to, że to jest władza autorytarna- mówiła wówczas Magdalena Środa. 

Obydwie wypowiedzi zostały zacytowane w TVP i uznane za kłamliwe. 

 

Justyna Pochanke nie odniosła się jeszcze do ataków ze strony TVP, jednak zrobił już to jej mąż, który uznał zachowanie redaktorów "Wiadomości" za żałosne.

Więcej o: