Kanada zamknęła granice. Książę Harry w ostatniej chwili zdążył wrócić do Meghan Markle i synka

Meghan Markle i książę Harry na czas swojej ostatniej książęcej podróży do Wielkiej Brytanii zostawili małego Archiego w Kanadzie. Meghan wróciła do niego po kilku dniach, ale Harry zwlekał. Teraz okazuje się, że na podróż do kanadyjskiego domu zdecydował się dosłownie w ostatnim momencie.

Meghan Markle i książę Harry w ostatnich dniach wypełniali obowiązki wobec korony brytyjskiej. Na czas ich delegacji 10-miesięczny Archie pozostał w posiadłości w Vancouver i był pod opieką bliskiej przyjaciółki Meghan, Jessiki Mulroney. Księżna wróciła do domu dość szybko, ale Harry zdecydował się zostać jeszcze kilka dni w Wielkiej Brytanii. Wychodzi na to, że miał sporo szczęścia, jeśli chodzi o powrót do Kanady.

Zobacz wideo Książę Harry osobiście odniósł się do całej sprawy związanej z rezygnacją z pełnienia ról w rodzinie królewskiej

Książę Harry w ostatniej chwili wrócił do Kanady

Premier Kanady Justin Trudeau 16 marca ogłosił, że zamyka granice kraju w ramach prewencji, podobnie jak zrobiła to Polska kilka dni temu:

Czas podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapewnić obywatelom bezpieczeństwo - powiedział premier. 

Z tego powodu osoby, które nie mają obywatelstwa kanadyjskiego, nie mogą przekroczyć granicy państwa. Dodatkowo władze zwiększają kontrole graniczne i samoloty rejsów międzynarodowych będą mogły lądować tylko na lotniskach w Toronto, Montrealu, Vancouver i Calgary.

Książę Harry dotarł do Kanady na kilka godzin przed zamknięciem granic. Gdyby zwlekał choć odrobinę dłużej, to miałby problem, żeby zobaczyć się ponownie z żoną i synem.

Meghan i Harry zostawili Archiego w Kanadzie

Para nie zdecydowała się zabrać malucha do Wielkiej Brytanii, w efekcie królowa była bardzo niezadowolona i smutna. Elżbieta obawiała się, że "już nigdy nie zobaczy prawnuka", dlatego zaprosiła rodzinę księcia Harry'ego do zamku w Szkocji. Para przyjęła zaproszenie i najpewniej spędzi lato w towarzystwie królowej, księcia Karola i księżnej Camilli

Meghan Markle i książę Harry na początku roku ogłosili, że zrzekają się obowiązków na rzecz monarchii i chcą rozpocząć samodzielne życie w Kanadzie. Od początku marca para przebywała w Wielkiej Brytanii, spełniając ostatnie obowiązki wobec korony. Oficjalnie 31 marca książę i księżna Sussex pożegnają się z tytułami

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.