Rzecznik prasowy Meghan Markle i księcia Harry'ego zdradził, kiedy para ustąpi z królewskich stanowisk. To już niedługo

Meghan Markle i książę Harry przygotowują się do ustąpienia z rodziny królewskiej. Właśnie poznaliśmy dokładną datę, kiedy formalnie przestaną reprezentować królową.

Meghan Markle i książę Harry zaskoczyli nie tylko fanów, ale przede wszystkim królową, kiedy na początku stycznia poinformowali, że chcą być niezależni finansowo i sami decydować o swoim życiu. Tuż po ogłoszeniu kontrowersyjnej decyzji wylecieli z Wielkiej Brytanii i zamieszkali w Kanadzie. Ponoć od zawsze pragnęła tego amerykańska aktorka, która w końcu jest szczęśliwa. Przez długi czas nie były jednak podejmowane formalne kroki, co do ich wystąpienia z rodziny królewskiej. Stało się to dopiero 19 lutego. 

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Kiedy Meghan Markle i książę Harry przestaną być książęcą parą?

W środę rano media donosiły, że królowa Elżbieta II zabroniła wnukowi i jego żonie nazywać się książętami Sussex. Plotki okazały się prawdą, bo jak wieczorem poinformował rzecznik małżeństwa, w końcu zostały podjęte formalne kroki, co do przyszłości pary jako członków rodziny królewskiej. 

Książę Harry i księżna Meghan formalnie ustąpią z roli wyższych rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przestaną reprezentować królową z dniem 31 marca - poinformował w środę rzecznik pary.

Przedstawiciel Meghan i Harry'ego podał także do opinii publicznej, że para wróci do Londynu już pod koniec lutego, gdzie będzie przebywać kilkanaście dni. Wezmą bowiem udział w sześciu oficjalnych wydarzeniach, m.in. uroczystościach z okazji przypadającego na 9 marca Dnia Wspólnoty Narodów.

Warto dodać, że ustąpienie z roli wyższych rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej, nie zamyka książęcej parze drogi do powrotu do rodziny. Rzecznik wyjaśnił, że Meghan i Harry zachowają prawo do tytułów, ale póki nie zmienią zdania, nie będą mogli ich używać. 

CW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.