Pogrzeb Romualda Lipki. Z wieży ratusza wybrzmiał hejnał "Jolka, Jolka pamiętasz"

Romuald Lipko został pochowany 12 lutego w Lublinie. O godzinie 12 z balkonu ratusza miejskiego wybrzmiał wyjątkowy hejnał.

Romuald Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku z powodu choroby nowotworowej. Smutną informację przekazali członkowie zespołu "Budka Suflera", w którym muzyk był jednym z liderów. 12 lutego w Lublinie o godzinie 13.00 rozpoczął się pogrzeb Romualda. Wcześniej jednak z wieży miejskiego ratusza wybrzmiał wyjątkowy hymn.

Pogrzeb Romualda Lipki

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 13:00 w Archikatedrze Lubelskiej. Jak podejrzewały władze miasta, na mszę przyszły tłumy. Przed rozpoczęciem ceremonii, o godz.12:00 miejski trębacz zagrał hejnał, a po nim melodię "Cisza" i jeden z najpopularniejszych przebojów autorstwa Romualda Lipki: "Jolka, Jolka pamiętasz”. Po mszy wszyscy udali się na cmentarz przy ulicy Lipowej, gdzie muzyk został pochowany.

Hejnał upamiętniający Romualda Lipkę:

Władze Lublina stanęły na wysokości zadania i zrobiły wszystko, by godnie pożegnać muzyka, Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która zawiezie ich na miejsce pochówku.

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. Muzyk był jednym z założycieli zespołu "Budka Suflera". Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego stał się jego liderem. Romuald Lipko stworzył największe hity takie jak: "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Jest taki samotny dom". Współpracował także z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

W lipcu 2019 roku do mediów trafiła informacja o ciężkiej chorobie nowotworowej muzyka. Dwa miesiące później wydał oświadczenie, w którym podziękował fanom za okazałe wsparcie.

BO

Więcej o:
Komentarze (24)
Pogrzeb Romualda Lipki. Z wieży ratusza słychać hejnał "Jolka, Jolka pamiętasz"
Zaloguj się
 • oszo-lom-z-rm

  Oceniono 9 razy 3

  wolałbym takiego wydarzenia nie komentować. To zbyt smutne.. lepiej by redakcja wyłączyła tu akurat możliwość wpisywania komentarzy

 • kali23

  Oceniono 2 razy 2

  Organizacja pogrzebów i obchodów przegranych bitew to jedna z niewielu rzeczy, które się polactwu udają.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 4 razy 2

  Trudno doprawdy powiedzieć, że był "jednym z liderów". Liderem był właśnie, od początku do końca; niemal wszyscy inni się zmieniali.

 • Danuta Dulnik

  Oceniono 4 razy 2

  Odpoczywaj w spokoju. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci

 • bobaa

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie znają Romka Lipko z „Jolki”, „Takiego tanga”, przebojów Izy Trojanowskiej i Urszuli. A Człowiek napisał całe mnóstwo fantastycznej muzyki stricte ROCKOWEJ - posłuchajcie „Ragtime”, „Piesń niepokorna”, „Noc”, „Cisza”, „Memu miastu na dowidzenia”, „Woskowe dusze” czy „W niewielu słowach” lub „Jeden raz”. Romek Lipko to nie tylko „Malinowy król”...

 • postulat_22

  Oceniono 1 raz 1

  Tacy ludzie powinni mieć swój Wawel-Woodstock - mauzoleum w postaci wielkiej sali koncertowej, teatralnej, kinowej, wystawienniczej - gdzie w rocznicę ich śmierci można by obcować z ich twórczością. Gdzie można by poznawać lub przypominać sobie to, co w życiu jest najważniejsze. Co tak naprawdę jest jego sensem. Przecież życie bez muzyki, teatru, opery, baletu (tańca), filmu, kabaretu, obrazów, rzeźb itp. byłoby nie do zniesienia.

 • n29a

  0

  "Jolka Jolka \ czy pamiętasz \ tamte lata," - słyszałem to, koncert w Jarocinie!

 • xyphaxer

  0

  Jolka nigdy nie brzmiała tak smutno. R.I.P.

 • mysl.iwy

  Oceniono 2 razy 0

  Świetny pomysł! ‘Jolka, jolka’ zaczyna się mniej więcej w połowie filmiku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX