Pogrzeb Romualda Lipki. Z wieży ratusza wybrzmiał hejnał "Jolka, Jolka pamiętasz"

Romuald Lipko został pochowany 12 lutego w Lublinie. O godzinie 12 z balkonu ratusza miejskiego wybrzmiał wyjątkowy hejnał.

Romuald Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku z powodu choroby nowotworowej. Smutną informację przekazali członkowie zespołu "Budka Suflera", w którym muzyk był jednym z liderów. 12 lutego w Lublinie o godzinie 13.00 rozpoczął się pogrzeb Romualda. Wcześniej jednak z wieży miejskiego ratusza wybrzmiał wyjątkowy hymn.

Pogrzeb Romualda Lipki

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 13:00 w Archikatedrze Lubelskiej. Jak podejrzewały władze miasta, na mszę przyszły tłumy. Przed rozpoczęciem ceremonii, o godz.12:00 miejski trębacz zagrał hejnał, a po nim melodię "Cisza" i jeden z najpopularniejszych przebojów autorstwa Romualda Lipki: "Jolka, Jolka pamiętasz”. Po mszy wszyscy udali się na cmentarz przy ulicy Lipowej, gdzie muzyk został pochowany.

Hejnał upamiętniający Romualda Lipkę:

Władze Lublina stanęły na wysokości zadania i zrobiły wszystko, by godnie pożegnać muzyka, Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, która zawiezie ich na miejsce pochówku.

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko urodził się 3 kwietnia 1950 roku w Lublinie. Muzyk był jednym z założycieli zespołu "Budka Suflera". Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego stał się jego liderem. Romuald Lipko stworzył największe hity takie jak: "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Jest taki samotny dom". Współpracował także z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

W lipcu 2019 roku do mediów trafiła informacja o ciężkiej chorobie nowotworowej muzyka. Dwa miesiące później wydał oświadczenie, w którym podziękował fanom za okazałe wsparcie.

BO

Więcej o: