Oscary 2020. Jane Fonda założyła na galę starą sukienkę i symboliczny płaszcz. Gwiazda trzyma się swoich postanowień i nie kupuje nowych ubrań

Jane Fonda na oscarową galę założyła kreację, w której mieliśmy okazję ją już podziwiać na festiwalu Cannes sześć lat temu. To świadomy zabieg, który ma na celu ochronę środowiska.

Oscarowa gala to dla wielu gwiazd okazja do tego, by zaprezentować się w jak najwspanialszej stylizacji. W tym roku w Dolby Theatre swoją kreacją zachwyciła nas szczególnie Scarlett Johansson, którą uznać można za najlepiej ubraną gwiazdę tegorocznej ceremonii. Jednak nie dla wszystkich aktorek spektakularny wygląd jest najważniejszy. Dla Jane Fondy liczy się co innego.

Królowe modowego recyklingu. Koniecznie obejrzyjcie nasze wideo.

Jane Fonda na Oscarach w sukience znanej z Cannes

Jane Fonda znana jest ze swojej aktywności na rzecz środowiska. Gwiazda angażuje się w inicjatywy proekologiczne lub podnoszące świadomość w tej kwestii. Wielokrotnie brała udział w protestach klimatycznych i kilkakrotnie była za to aresztowana. W ostatnim proteście, mającym miejsce w piątek przed Oscarami, Jane Fondę wsparł Joaquin Phoenix.

Jane Fonda wykorzystuje każdą okazję, by dawać przykład tego, jak można żyć w bardziej ekologiczny sposób. To z poszanowania dla planety wynika jej decyzja, by nie kupować nowych ubrań, a oscarowa gala nie może być pod tym względem żadnym wyjątkiem.  To właśnie dlatego na ostatniej uroczystości rozdania nagród Akademii Jane Fonda wystąpiła w kreacji, którą podziwiać mogliśmy sześć lat temu na festiwalu w Cannes. To kolejna zresztą rzecz, która łączy aktorkę ze wspomnianym wcześniej laureatem nagrody dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Joaquin Phoenix jakiś czas temu zapowiedział bowiem, że na wszystkich nadchodzących uroczystościach filmowych wystąpi w tym samym garniturze.

Czerwony płaszcz, który aktorka miała przy sobie podczas wręczania Oscara dla najlepszego filmu, także jest symboliczny. To bowiem ostatnie ubranie, które bohaterka kupiła, o czym poinformowała tłum aktywistów po tym, jak została aresztowana po raz czwarty:

Widzicie ten płaszcz? (...) To ostatni ciuch, jaki kupiłam w życiu. (...) Naprawdę nie musimy ciągle kupować rzeczy. Nie może nas określać to, co kupujemy, Nie potrzebujemy więcej rzeczy. 

Postawa aktorki jest godna podziwu i zwraca uwagę na to, że są sprawy ważniejsze niż moda.

JP

Więcej o:
Komentarze (43)
Oscary 2020. Jane Fonda w starej sukience. Gwiazda nie kupuje nowych ubrań
Zaloguj się
 • gienia2

  Oceniono 14 razy 12

  Ja też chodzę w ciuchach sprzed 6-ciu lat.
  Jane, musimy się trzymać !

 • smokwawerski

  Oceniono 14 razy 10

  Brawo. Mądra i piękna.

 • glamourous

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Jane ! Ogromny respect ! Pomimo wieku, przepiękna kobieta. Moim noworocznym postanowieniem również było zaprzestanie durnego i pustego kupowania nowych ubrań, i póki co udaje mi się nie ulegac pokusom ! Można ! A przed Jane chylę czoła za całokształt walki ze złym obliczem systemu już od dziesięcioleci.

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 6

  Fonda w starej sukni, Phoenix też bohater, jednym garniturem obskoczył wszystkie nagrody, ale za to inni przebierali się po kilka razy, na galę, na scenę, na imprezę po gali, masa kosztownych, absurdalnych czy wręcz brzydkich strojów. Więc w sumie to "poświęcenie" na nic się zdało, bilans wyszedł jak zawsze.
  To już chyba ja się bardziej przyczyniłam do ochrony środowiska, bo nie poleciałam na Oscary.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 8 razy 4

  Dotrze do tych samych 15-20% Amerykanów, co wszystkie takie apele. Reszta jak zwykle ma to gdzieś - kupię, bo mogę i kto mi zabroni, skoro mam taką fanaberie i tak mi wygodnie. Skąd my to znamy?

 • bezpieczna123

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzie kupuja przedmioty myslac ze to ich uszczesliwi. Nie uszczesliwia wiec mysla ze kupili za malo lub nie to co powinni. Ida wiec i kupuja dalej...i tak w kolko...Szczesliwy ten kto nie biegnie z wyplata do sklepu, nie siedzi godzinami na tanich chinskich stronach i obchodzi sie bez gadzetow z jablkiem lub robocikiem.

 • fazer5

  Oceniono 9 razy 3

  , a pani Kinga na galę popłynęła ekologicznym żaglowcem czy jakoś inaczej dotarła?

 • sigillum.2

  Oceniono 3 razy 1

  Używana, a nie "stara"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX