Książę Harry i książę William spotkali się, by pogadać sam na sam. Chcieli naprawić relację. "Zdali sobie sprawy, że jeśli nie teraz, to nigdy"

Książę William i książę Harry spędzili ostatnio dużo czasu na sekretnych, męskich rozmowach. Wygląda na to, że ich relacje uległy poprawie. Jednak nie wszystkie kontakty w rodzinie królewskiej wyglądają tak kolorowo.

Wszystko wskazuje na to, że trwająca dwa lata niezgoda pomiędzy księciem Williamem i księciem Harrym dobiega wreszcie końca. Jak bowiem donosi źródło "The Sun", bracia spędzili ostatnio dużo czasu razem, z dala od blasków fleszy. Ich spotkania były nieoficjalne, a mężczyźni pracowali nad poprawą wzajemnych relacji. Dyskutowali również o swojej przyszłości jako rodzeństwa.

Britain Royal RiftBritain Royal Rift Toby Melville / AP

Książę Harry i książę William zażegnali konflikt

Dlaczego do poprawy relacji między księciem Williamem i księciem Harrym doszło właśnie teraz? Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt "megxitu" i planowanej przeprowadzki księcia Harry'ego do Kanady. Bracia zdali sobie sprawę, że jeśli chcą ocalić swoją braterską wieź, muszą zrobić to właśnie teraz. Później może być już za późno.

Kiedy Harry wyprowadza się na stałe, bracia zdali sobie sprawę, że jeśli nie uporządkują swoich spraw teraz, nie zrobią tego już nigdy - wyjawia źródło

Jak podaje źródło "The Sun", do niektórych "potajemnych" rozmów księcia Williama i Harry'ego dołączyły również księżna Kate i Meghan Markle, co świadczy o poprawie relacji między całą czwórką:

Kate i Meghan (...) włączyły się w niektóre z braterskich rozmów i miało to miejsce więcej niż raz. To kolejny znak prawdziwej odwilży w ich wzajemnych relacjach. Sytuacja się poprawia

Może się więc okazać, że cała początkowo problematyczna sytuacja wyjdzie potomkom królewskim na dobre i paradoksalnie to dzięki odważnej decyzji księcia Harry'ego i Meghan Merkle dojdzie wreszcie do trwałej poprawy relacji.

Britain Shrinking MonarchyBritain Shrinking Monarchy Fot. Matt Dunham / AP

Warto jednak dodać, że Harry'emu nadal nie udało się doprowadzić do przełomu w kontaktach z ojcem, księciem Karolem. Ich relacja jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, a głównym problemem jest brak zaufania.

JP

Przypominamy wydarzenia z życia księcia Harry'ego i Meghan Markle. Zobaczcie wideo.

Zobacz wideo