Książę Harry przerywa milczenie. "Z Meghan robiliśmy wszystko co w naszej mocy"

Książę Harry przerwał milczenie. Po raz pierwszy opowiedział publicznie o zrezygnowaniu z części obowiązków i przywilejów rodziny królewskiej.

Książę Harry wygłosił oficjalne oświadczenie podczas kolacji zorganizowanej przez fundację Senteble. To pierwsze wystąpienie księcia, w którym porusza temat odejścia z dworu królewskiego. Zaznaczył, że Wielka Brytania zawsze będzie jego domem. Nawiązał także do swojej zmarłej matki, księżnej Diany

Książę Harry przerywa milczenie 

Decyzja księcia Harry'ego i Meghan Markle o zrezygnowaniu z królewskich obowiązków, przeprowadzce i chęci zdobycia niezależności finansowej, odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Teraz głos zabrał sam książę Harry. Jego obszerne przemówienie wiele wyjaśnia. 

Chciałbym, abyście usłyszeli prawdę właśnie ode mnie - nie jako Księcia, ale jako Harry'ego, tego samego, którego obserwujecie od ponad 35 lat. Wielka Brytania to mój dom i miejsce, które kocham. To nigdy się nie zmieni- zaczął książę.

Przyznał, że wraz z Meghan Markle robili wszystko, co było możliwe, jednak sytuacja nie pozostawiła im innego wyboru. 

Razem z Meghan robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia- kontynuował Harry. 

Książę Harry uspokoił Brytyjczyków, deklarując tym samym, że nie mają zamiaru odejść na zawsze, a jedynie na jakiś czas się wycofać. 

Chcę powiedzieć jasno, że nie odchodzimy na zawsze, a już na pewno nie odchodzimy od was. Mieliśmy nadzieję służyć Królowej, wspólnocie i moim wojskowym organizacjom bez wsparcia publicznych funduszy. Niestety, okazało się to niemożliwe. Zaakceptowałem to, wiedząc, że to nie zmieni tego, kim jestem i jak jestem zaangażowany. Ale mam nadzieję, że to pomoże wam zrozumieć, że musiałem wycofać swoją rodzinę ze wszystkiego, aby zrobić krok naprzód ku, mam nadzieję, bardziej spokojnemu życiu- dodał.

Przy okazji, książę Harry nawiązał do śmierci swojej mamy- księżnej Diany.

Kiedy straciłem matkę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Media to bardzo potężna siła, jednak mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wzajemne wsparcie może być silniejsze, ponieważ to o wiele ważniejsze od nas. To był dla na wielki zaszczyt móc służyć naszemu krajowi, królowej oraz wam- podsumował Harry. 

To pierwsze oficjalne zabranie głosu w sprawie "megxitu" przez księcia Harry'ego. Myślicie, że sprawi to, że opinia publiczna spojrzy na książęcą parę nieco bardziej łaskawym okiem?

Książę Harry osobiście odniósł się do całej sprawy związanej z rezygnacją z pełnienia ról w rodzinie królewskiej:

Zobacz wideo

RG

Więcej o: