Meghan Markle i książę Harry wybiorą dla synka edukcję w domu? Mały Archie ma przed sobą wiele możliwości, a ksiażęca para poważny dylemat

Meghan Markle i książe Harry najpewniej planują przenieść się do Kanady, przez co tradycyjna królewska edukacja Archiego stoi pod poważnym znakiem zapytania.

W środę wieczorem Meghan Markle i książę Harry ogłosili swoją decyzję o wycofaniu się z pełnienia królewskich funkcji i rozpoczęciu życia na własny rachunek. Rodzina królewska o wszystkim miała dowiedzieć się z mediów, a pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż Meghan i Harry swoją decyzję ogłosili w przeddzień urodzin księżnej Kate. Wszyscy zastanawiają się, jak teraz będzie wyglądać nowe życie księżnej i księcia, a także jak ich decyzja wpłynie na wychowanie małego Archiego.

Jak będzie wyglądać edukacja małego Archiego?

Eksperci od edukacji już teraz zastanawiają się, gdzie i jak uczyć będzie się mały Archie. Fakt, że książęca para planuje więcej czasu spędzić najpewniej w Kanadzie pozwala spekulować, iż to właśnie tam będą chcieli osiedlić się na stałe i wychować synka. Eksperci przewidują, że Meghan Markle i książę Harry mogą zdecydować się na nauczanie domowe, które w Kanadzie jest zgodne z prawem i często wykorzystywane przez obywateli. Takie rozwiązanie bardzo ułatwiłoby im życie, pozwalając spędzić z synkiem więcej cennego czasu. Ich życie w dużej mierze opierać się przecież będzie na podróżach między Kanadą a Wielką Brytanią:

Nauczanie domowe jest oczywistą opcją jeśli chodzi o edukację małego Archiego, wziąwszy pod uwagę nowe, transatlantyckie życie Meghan Markle i księcia Harry'ego - twierdzi ekspert od edukacji, Edward Williams, z którym rozmawiał serwis "DailyMail".

Jednakże nauczanie w domu ma także swoje wady. Przede wszystkim stoi w sprzeczności z wyznawanymi przez Meghan i Harry'ego wartościami i ich chęcią do zapewnienia Archiemu "normalnego życia". Edukacja w domu nie pozwala również na wykształcenie umiejętności społecznych, na co zwraca uwagę inna specjalistka od wychowania, Elizabeth O'Shea:

Trudno przecenić to, co ma do zaoferowania dziecku szkoła podstawowa: dzieci uczą się umiejętności społecznych, nawiązują relacje interpersonalne, uczą rozwiązywania konfliktów, bawią z innymi dziećmi. To naprawdę ważne - podsumowała.

Przed rodzicami Archiego stoi poważny dylemat w kwestii jego edukacji. Decydujący na pewno będzie fakt, czy para rzeczywiście zdecyduje się zamieszkać w Kanadzie. Jeśli tak się stanie, to Meghan Markle i książę Harry po raz kolejny odejdą od królewskich tradycji. Do tej bowiem pory wszyscy członkowie królewskiej rodziny kształcili się w brytyjskich szkołach publicznych. Czyżby Królowa Elżbieta miała kolejny powód do niezadowolenia i niepokoju?

JP

Meghan Markle i książę Harry - zobaczcie ważne wydarzenia z ich życia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.