Conchita Wurst wystąpi w Polsce. Zapomnijcie jednak o Conchicie - Tom Neuwirth występuje już jako Wurst

Conchita Wurst niebawem wystąpi w Polsce - i to dwa razy. Ale Tom Neuwirth, który wciela się w charakterystyczną kobietę z brodą, zmienił swój pseudonim sceniczny. W Polsce wystąpi jako... Wurst.

Conchita Wurst od dłuższego czasu eksperymentuje ze swoim wizerunkiem. W ostatnich tygodniach Tom Neuwirth zakończył swoją przygodę z wcielaniem się w Conchitę. Jego postać przeszła metamorfozę i w Polsce na koncertach wystąpi jako Wurst.

Jestem Wurst. Tylko Wurst

Metamorfoza Toma Neuwirtha, zwycięzcy jednej z edycji Konkursu Eurowizji dla dorosłych, weszła na kolejny etap. Do tej pory 31-letni Tom na scenie zamieniał się w kolorową kobietę z brodą, nazywaną Conchitą Wurst. Ostatnie lata były dla artysty bardzo ciekawe - wydał dwie płyty, następnie w 2019 roku zmodyfikował swój wizerunek i coraz częściej odchodził od wizerunku "starej" Conchity.

Pod koniec października wydał trzecią płytę pt. "Truth over magnitude", ogłosił również europejską trasę koncertową (zaśpiewa dwa razy w Polsce!). Występować będzie już jako Wurst i zaprezentuje zupełnie nowy pomysł na siebie. Jednocześnie nie przekreśla tego, co było:

Conchita i Wurst - to wszystko to ja - mówi Tom Neuwirth.
 

Wybieracie się na koncert Wursta w Krakowie lub Warszawie?

MAW

Zobacz wideo
Więcej o: