Conchita Wurst

Conchita Wurst jest austriacką piosenkarką i drag queen. Jej wizerunek został stworzony przez Thomasa Neuwirtha w 2011 roku, aby walczyć z nietolerancją. Conchita Wurst wygrała w konkursie Eurowizji w 2014 roku śpiewając piosenkę „Rise Like a Phoenix” przez co stała się inspiracją i ikoną środowisk LGBT.

Imię i nazwisko: Thomas Neuwirth
Pseudonim: Concita Wurst
Data urodzenia: 6 listopada 1988
Miejsce urodzenia: Gmunden, Austria
Zawód: drag queen, piosenkarz
Gatunki muzyczne: jazz, soul, pop, R&B
Facebook: facebook.com/ConchitaWurst
Instagram: @conchitawurst

Conchita Wurst – kariera

Conchita Wurst - jeszcze jako Thomas Neuwirth - w 2006 roku wzięła udział w austriackim talent-show „Starmania”. Wokalista zajął w programie drugie miejsce. W 2007 roku Neuwirth został założycielem boys bandu. Grupa początkowo nazywała się Jetz!, jednak po krótkim czasie zmieniła nazwę na Jetz anders!. Po roku od założenia zespół rozpadł się.
W 2011 roku Neuwirth stworzył nowy wizerunek sceniczny i jako Conchita Wurst wystąpił w programie „Die groβe Chance”. Conchita zajęła w programie szóste miejsce. W listopadzie tego samego roku pojawił się debiutancki singiel piosenkarki „Unbreakable”.
Przełomem w karierze Conchity był występ w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w roku 2014. W konkursie wokalistka wykonała utwór „Rise Like a Phoenix” i wygrała, co zostało odebrane jako znak tolerancji i otwartości świata na różnorodność.

Conchita Wurst – wizerunek

Postać Conchity Wurst został stworzona przez Thomasa, aby walczyć z brakiem tolerancji i dyskryminacją. Thomas przyznał, że pomysł występowania jako Conchita wziął się z chęci udowodnienia, że bez względu na wygląd możliwe jest osiągnięcie wszystkiego. Gdy Neuwirth jako Conchita Wurst wygrał w konkursie Eurowizji, został okrzyknięty europejską ikoną środowisk gejów, lesbijek, osób transgenderycznych i biseksualnych. Wizerunek Conchity spotkał się również z krytyką płynącą głównie ze środowisk katolickich.

conchita wurst

Więcej o:

conchita wurst

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.