Eurowizja Junior 2019. Jacek Kurski o zwycięstwie Viki Gabor: Nigdy nie zapomnę, kiedy ją odkryłem

Niedzielny wieczór był dla Polaków powodem do świętowania. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019, a zasługi za jej sukces przypisał sobie... Jacek Kurski.

Kiedy rok temu Roksana Węgiel wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, Polacy bardzo docenili młodą wokalistkę. Przez ostatnie miesiące jej kariera nabrała tempa, a my czekaliśmy na kolejnego, równie utalentowanego wokalistę, który i w tym roku może rywalizować o wysokie miejsce. Reprezentantką naszego kraju została Viki Gabor, 12-letnia piosenkarka, która zdążyła już wziąć udział m.in. w programie "The Voice Kids".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jacek Kurski z żoną za kulisami. Wybranka prezesa TVP wybrała na tę okazję piękną kreację. Klasa!

Piosenka "Superhero", którą wykonała na scenie w Gliwicach zapewniła nam ponowne zwycięstwo. Polska, jako jedyny kraj w Europie, drugi raz z rzędu wygrała Eurowizję Junior. Gratulacji nie było końca - nawet od samej głowy państwa. Swoje trzy grosze dołożył także prezes zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski.

Eurowizja Junior 2019. Jacek Kurski o zwycięstwie Viki Gabor

Po zakończeniu konkursu odbyła się konferencja prasowa. Uczestniczyła w niej nie tylko młoda zwyciężczyni, ale także sam Jacek Kurski. Złożył on stosowne gratulacje, ale również można było odnieść wrażenie, że chciał przypisać sobie sukces 12-latki.

Nigdy nie zapomnę, kiedy odkryłem Viki Gabor w "Voice Kids" pod koniec lutego. Viki nie wygrała programu, tak jak Roksana rok wcześniej. Ale intuicja mi mówiła, że ta dziewczyna ma w sobie coś. I podjąłem decyzję jako prezes Telewizji Polskiej, że widzowie w "Szansie na sukces" wybiorą naszą kandydatkę i reprezentantkę na Eurowizję. Nie pomyliłem się, bo widzowie wybrali Viki Gabor, a dziś w olśniewającym stylu wygrała Eurowizję Junior. Życzę wielkiej, wspaniałej kariery - skomentował Jacek Kurski.

Reakcje internautów na słowa Jacka Kurskiego

Wielu internautów gratulowało prezesowi Telewizji Polskiej organizacji Eurowizji Junior. Jednak nie zabrakło komentarzy, w których widzowie nawiązali do słów "odkrywcy" Viki Gabor.

Prezes Jacek Kurski zakochany w prezesie Jacku Kurskim.
Jacek Kurski wygrał Eurowizję Junior.
Jacek Kurski to Andrzej Wajda polskiej piosenki rozrywkowej - pisali.

Roksana Węgiel zrobiła sobie zdjęcie z parą prezydencką. Nie wszystkim się to spodobało:

Zobacz wideo

Co sądzicie o tym komentarzu?

KB

Więcej o: