Finalista "Mam talent" choruje na złośliwy nowotwór serca. Tomasz Kabis prosi fanów o modlitwę i wsparcie finansowe

Tomasz Kabis od kilku miesięcy zmaga się z rakiem. Teraz artysta poprosił o pomoc internautów. Ci stanęli na wysokości zadania.

Tomasz Kabis zasłynął udziałem w "Mam talent". 29-letni dziś iluzjonista skradł serca widzów i dostał się do finału show. Choć nie udało się mu wygrać programu, zyskał sporą popularność. Niestety, pod koniec 2018 roku jego świat legł w gruzach. To właśnie wtedy zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór serca i opłucnej. Choć magik jest już po pierwszej chemioterapii, wciąż wymaga kosztownego leczenia. Kabis postanowił poprosić fanów o pomoc.

Tomek smutną informacją podzielił się w lutym. Na Facebooku opublikował zdjęcie diagnozy lekarskiej i poprosił fanów o modlitwę.

Dzisiaj światowy dzień walki z rakiem. Niestety, w Wigilię okazało się, że dzisiejszy dzień to również moje święto. Teraz już tak oficjalnie, bo często chwaliłem się tym, co dobrego u mnie, to teraz odwrotnie. Diagnoza jak na zdjęciu, wczoraj jeszcze wykryli przerzuty do wątroby. Kto wierzący proszę o modlitwę, kto nie, niech trzyma kciuki.

Teraz razem z przyjaciółmi postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy, która w jakimś stopniu pokryje koszta leczenia.

"Zbiórka na największą sztuczkę świata - pokonanie raka!" - pod takim hasłem prowadzona jest akcja. Została też oznaczona hashtagiem #CzarodziejeMogąWszystko. - Mówi się, że dobro wraca i choć Tomek prosi jedynie o modlitwę i mocne trzymanie kciuków, wiemy, że wsparcie materialne znacząco pomoże mu w walce o życie i zdrowie, a także w powrocie do tego co kocha najbardziej, czyli występów! - czytamy w opisie zbiórki.

Do tej pory udało się zebrać 26 tys. zł. Jest to 2,5 razy więcej, niż zakładała akcja. Mamy nadzieję, że zgromadzone fundusze pomogą Kabisowi pokonać chorobę.

AD

Więcej o:
Komentarze (35)
Finalista "Mam talent" choruje na złośliwy nowotwór serca. Tomasz Kabis prosi fanów o modlitwę i wsparcie finansowe
Zaloguj się
 • drmuras

  Oceniono 16 razy 10

  Nie znam Pana, jednak życzę zdrowia i wyobrażam sobie Pana zdrowego i szczęsliwego!

 • Gość: Ola

  Oceniono 19 razy 9

  Pół roku temu wystąpił w DD TVN i opowiadal.o swojej chorobie, pasjach a Wy dopiero się obudziliscie , jaka masakra... A Ty chłopie trzymaj się wygrasz, kochasz życie i życie kocha Ciebie !! Musisz wyzdrowieć pozdrawiam

 • Gość: ja

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież oni tę zbiórkę zorganizowali w lutym. Nius ku... z Plotka.

 • Gość: ja

  Oceniono 5 razy 3

  Bóg zapłać.

 • Gość: joker

  Oceniono 19 razy 1

  z calym szacunkiem... ale jeszcze nie slyszalem, zeby modlitwa komukolwiek pomogla wyzdrowiec...

 • Gość: Izka

  Oceniono 15 razy 1

  Nie będę się modliła, ale trzymam za Ciebie kciuki, jak i za wszystkie dziewczyny i kolegów z oddziału. Wasza postawa i odwaga daje nam wszystkim -rakowcom siłę do walki. Pozdrawia "szurnięta" Izka z Gliwic.

 • Gość: Luna

  Oceniono 4 razy 0

  Tomku!!! Jestem poruszona twoją niezwykłą prośbą!!!! Całym sercem jestem z tobą i w modlitwie i myślami!!! Uwierz w Boga!!! Bo tylko wiara czyni cuda!!!! W Bogu cała nadzieja!!!! Pamiętaj o tym!!!! Nie poddawaj się!!! Walcz!!! Przed tobą jest całe piękne życie!!!!

 • haha-to-ja

  Oceniono 4 razy 0

  a Arek durka liczy z tej okazji na miske ryżu z reklam. Oby takie beztalencia trafiły do zieleni miejskiej swego miasta zrobić coś dla cywilizacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX