Eurowizja 2019. Roksana Węgiel rozmawia z prowadzącą po angielsku. Jak sobie poradziła? Możemy być dumni

Roksana Węgiel rozmawiała z prowadzącymi w czasie pierwszego półfinału Eurowizji. Jak poradziła sobie z wystąpieniem w języku angielskim? Lepiej, niż niektóre inne nasze gwiazdy.

Eurowizja 2019 dla Polski i Tulii skończyła się dość nagle (i według nas niezasłużenie). Kiedy jednak czekaliśmy na ogłoszenie wyników pierwszego półfinału, przed milionami widzów pojawiła się nagle Roksana Węgiel. Zwyciężczyni Eurowizji Junior została poproszona o powiedzenie kilku słów przed kamerami. Jak sobie poradziła? Byliśmy naprawdę miło zaskoczeni!

Roksana Węgiel na Eurowizji 2019

Roksana Węgiel znała zapewne wcześniej pytania, zadawane przez jedną z prowadzących. Nie zmienia to jednak faktu, że 15-latka skupiła na chwilę na sobie uwagę sporej części świata. To jednak co innego, niż zaśpiewać po polsku w czasie finału Eurowizji Junior, którą - powiedzmy to sobie szczerze - niewiele osób oglądało na żywo. Nawet jeśli "Roxie" wyuczyła się swoich kwestii na pamięć, bez problemu poradziła sobie spytana o emocje w czasie występu.

 

Dlaczego w ogóle o tym piszemy? Ponieważ znajomość angielskiego wbrew pozorom wcale nie jest aż taką oczywistą oczywistością u reprezentantów naszego kraju w czasie Eurowizji. Możemy się tylko cieszyć, że tak młoda dziewczyna posługuje się językiem obcym bez większych problemów i nie boi się go używać. Bo to wcale nie jest takie naturalne, co w ostatnich latach udowadniali inni reprezentanci naszego kraju - np. Cleo i Donatan konferencję prasową przeprowadzili całkowicie po polsku, Gromee prawie w 100 proc. polegał na swoim towarzyszu Lukasie Meijerze, który jest Szwedem, zaś Michał Szpak, zjedzony przez stres, naprawdę dawał z siebie wszystko, ale lekko nie było.

Ale są też chlubne wyjątki. Jest Kasia Moś, która z wywiadem poradziła sobie śpiewająco. Są dziewczyny z zespołu Tulia, jest Monika Kuszyńska, Magdalena Tul. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach znajomość angielskiego na zagranicznych występach nie będzie czymś szczególnym, tylko oczywistością.

Zobacz wideo