Eurowizja 2019. Tulia odpadła w półfinale, a fani konkursu oskarżają TVP. "Jesteście winni tej porażki"

Eurowizja, jak co roku, wzbudza wiele emocji. Niestety, Polska zakończyła już swoją przygodę z tegoroczną edycją konkursu.

Eurowizja 2019. Za nami pierwszy półfinał kultowego już konkursu piosenki eurowizyjnej. W tym roku Polskę reprezentował zespół Tulia z piosenką "Pali się". Niestety, zgodnie z przewidywaniami bukmacherów, dziewczyny nie porwały jurorów i widzów, a tym samym nie przeszły do ścisłego finału.

Zobacz wideo

Eurowizja nie dla Tulii

Udział Polski w tegorocznej Eurowizji od samego początku wzbudzał wiele kontrowersji. Kilka miesięcy temu okazało się, że TVP nie zorganizuje tradycyjnych preselekcji. Zamiast tego reprezentant miał zostać wybrany przez specjalnie powołaną komisję. Powód tej decyzji nie jest jednak znany. 

Padło na Tulię, czyli zwyciężczynie ubiegłorocznego festiwalu w Opolu. Wybór kwartetu ze Szczecina spotkał się z mieszaną reakcją fanów konkursu. Jedni byli zachwyceni ich oryginalnością, drudzy z miejsca przekreślili ich szanse na awans do finału. Jak się okazało, mieli rację. Tulia zakończyła swój udział w Eurowizji na półfinale.

 

Na polskim profilu Eurowizji na Facebooku zaroiło się od komentarzy. Internauci ostro krytykują nie tylko występ Tulii, ale także sam fakt, że to właśnie one reprezentowały Polskę w konkursie.

Niestety, ale to było do przewidzenia. Ile razy trzeba pisać, że to nie festiwal w Opolu?
Wstyd i hańba dla Polski. Ten występ przypominał mi jakąś pieśń ludową Podkarpacia, Śląska czy innego regionu. Porażka na całej linii.
Brawo TVP. Jesteście winni tej porażki! Tak się kończy ignoranckie podejście do konkursu... - czytamy pod jednym z postów.

Oglądaliście występ Tulii na Eurowizji? Uważacie, że słusznie odpadły?

Więcej o:
Komentarze (327)
Eurowizja 2019. Tulia odpadła w półfinale, a fani konkursu oskarżają TVP. "Jesteście winni tej porażki"
Zaloguj się
 • domektomek

  Oceniono 148 razy 126

  I wcale się nie dziwię, że zespół nie zrobił wrażenia na jurorach.
  Eurowizja to nie festiwal piosenki ludowej.
  Kiedy je oglądałem, ich występ skojarzył mi się z innym zespołem. " Ko ko ko ko-- Euro spoko ".
  Bo to był ten sam styl, niestety.

 • Gość: mimi

  Oceniono 181 razy 125

  piosenka w stylu oborowa sobie podśpiewuje dojąc krowę i co się dziwić

 • angus1000

  Oceniono 181 razy 117

  Po raz kolejny komuś się wydaje, że polską wiochą oczaruje świat. Kilka lat temu Donatan i Cleo zrobili z tego pastisz i to było coś. Teraz natomiast to była powtórka ale na serio. Kwintesencja państwa pis.

 • Gość: lula_by

  Oceniono 111 razy 107

  Któryż to już raz słyszymy z ust p. Orzecha "Nie tym razem..."? Obawiam się, że usłyszymy i za rok, i za dwa, i będziemy słyszeć dopóki, dopóty szanowna komisja kwalifikująca nie pójdzie wzorem innych państw i nie zacznie myśleć... Np. Rosja wysłała Dimę Bilana dwa razy: 2006 i 2008. Za pierwszym razem był drugi, w 2008 wygrał. Dlaczego nie pójść tą drogą i nie wysłać kogoś, kto już się sprawdził? Np. Michała Szpaka? Nie jestem jego fanką, ale muszę przyznać, że jest charyzmatyczny, ma ciekawy głos, jest "jakiś"... Może wzbudza kontrowersje, ale jeśli chodzi o Eurowizję, to jest akurat na plus... Ale, nie, gdzie tam! Trzeba iść jakimś dziwnym tokiem myślenia i twierdzić, że skoro w 2018 wygrała gdacząca baba, to w 2019 roku będą miały szansę skrzeczące babeczki w firankach na głowie i pasiakach, a przy tym zerowy dorobek artystyczny (kilka coverów + dwie piosenki)... Śmiem twierdzić, że Sławomir zaszedł by wyżej... Tylu mamy utalentowanych wokalistów, zwycięzców różnych talent show, a stawiamy na ludowe , meczące dzieweczki... Chcieli na ludową nutę? Proszę, mam Zakopower, Enej... Przynajmniej głosy pana Karpiela i pana Sołoduchy są miłe dla ucha... A tak... Polska wczoraj zdecydowanie najgorzej... Piszę to z bólem serca...

 • Gość: Ika

  Oceniono 115 razy 93

  No cóż. Muzyka i śpiew tego zespołu nie porwała Polaków to co dopiero widzów Eurowizji. Samymi strojami się nie wygra. Nic więcej nie było interesującego. Wybór przedstawicieli Polski był żenująco nietrafny.

 • pavn

  Oceniono 100 razy 88

  Jak widać propozycja PIS nie znalazła uznania w Europie . W sumie nic nic w tym dziwnego , albowiem zaprezentowana estetyka wyszła z mody jakieś 70 lat temu . Tulia unikając konfrontacji z innymi zespołami w Polsce a awansując nijako " po uważaniu " ( prezesa Kurskiego wraz z przydupasami ) wpisała się w TVPIS w całym zakresie czym sympatii sporej części społeczeństwa nie zyskają . Cepelia może i czasem bywa fajna ale nie da się s rozrywkowego festiwalu zrobić zakurzonego muzeum i jeszcze obrażać się na publiczność , " że niedostatecznie wyrobiona kulturalnie "

 • Gość: Anja

  Oceniono 80 razy 70

  Komisja w składzie: Przewodniczący: Tadeusz Rydzyk; członkowie: 1. Jarosław Kaczyński, 2. Krystyna Pawłowicz, 3. Stanisław Piotrowicz, 4. Andrzej duda, 5.... MIAŁO BYĆ NARODOWO LUDOWO PATRIOTYCZNIE SIERMIĘŻNIE... i BYŁO! reprezentacyjne dorodne Słowianki Polki Katoliczki wybeczały jakiś 'manifest ideologiczny' Partii rządzącej, a świat po raz kolejny potwierdził, że 'PolskaSercemEuropy' (po 2 zawałach!) jest (hehe)

 • marek_rud

  Oceniono 73 razy 67

  OK, tylko nie ten festiwal. a festiwalu folkloru miały by szansę ale nie tu. Technicznie sa dobre ale nie z tym repertuarem. Faktycznie na tle innych kawałków muzyki rozrywkowej to wyszło kiepsko. Filipinki były lepsze.

 • Gość: 4545

  Oceniono 79 razy 67

  to nie była piosenka i zespół na eurowizję tvp do zwolnienia dajcie zorganizować to ludziom mądrym nowoczesna muzyka tekst oryginalność np szpak , podsiadło zalewski już kortez byłby lepszy , brodka zróbcie coś do cholery żeby była 1 dziesiątka a nie festyn wiejski robicie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX