Eurowizja 2019. Tulia gra dzisiaj. Jak szanse Polski oceniają byli reprezentanci - Cleo i Michał Szpak?

Eurowizja 2019 zaczyna się już dzisiaj i dziś wieczorem na scenie w Tel Awiwie wystąpi zespół Tulia. Bukmacherzy nie dają Polsce zbyt wielkich szans na sukces. A jak ich występ oceniają byli reprezentanci naszego kraju?

Eurowizja 2019 zaczyna się za mniej niż dobę. Pierwsze występy w czasie pierwszego półfinału konkursu usłyszymy już dzisiaj wieczorem o godzinie 21.00. Polskę reprezentuje kwartet wokalny Tulia. Czy piosenka "Pali się / Fire of Love" podbije serca głosujących? Szanse Polek oceniają byli reprezentanci Polski w konkursie.

Eurowizja 2019. Cleo, Michał Szpak, Gromee i Roksana Węgiel oceniają szanse Polski

Bukmacherzy są dla Polski bezlitośni - Tulia nie ma szans na zwycięstwo w Konkursie Piosenki, będzie też miała ogromny problem, żeby w ogóle wejść do finału. Czy nam się to uda, dowiemy się już dziś wieczorem - Tulia wystąpi jako czwarty zespół w czasie pierwszego półfinału.

Tymczasem szanse Tulii w konkursie oceniają byli uczestnicy i reprezentanci Polski. Gromee śpiewał rok temu w Portugalii, ale niestety bez większych sukcesów - nie udało mu się awansować do finału. Jednak o Tulii wypowiada się w samych superlatywach:

Ich szanse oceniam bardzo wysoko. Kawał głosu, piękna kompozycja. (...) Mam wrażenie, że zwrócą uwagę na siebie. Chciałbym, żeby docenili je jurorzy - o widzów jestem spokojny - mówił Gromee w rozmowie z Interią.

My tymczasem pytaliśmy o opinię Michała Szpaka. Michał Szpak reprezentował Polskę w 2016 roku w Sztokholmie. Przygodę z konkursem zakończył na 8. miejscu, ale zdobył też trzecie miejsce w głosach publiczności.

Zobacz wideo
Trzymam za nie kciuki. Mam nadzieję, że spotka je dużo dobrego. Niech lecą wysoko! Nie ma czegoś takiego, jak eurowizyjna kompozycja - o tym decydują ludzie i przed sceną, i przed telewizorami. To jest subiektywna sytuacja. Trzymam za nie kciuki, żeby były cały czas niezmiennie sobą w tym wszystkim i na pewno tym wygrają - mówił Michał Szpak w rozmowie z nami.

Co na to Cleo? Razem z Donatanem w 2014 pokazała, co znaczy "My Słowianie". Przeszła do finału, zajęła 14. miejsce, ale występ dziewczyn i Donatana wywołał w Europie niemałe kontrowersje. Teraz Tulia próbuje zaczarować widzów również folkiem, ale w zupełnie innym wydaniu.

Na swoim koncie na Instagramie już jakiś czas temu Cleo wypowiedziała się o reprezentacji Polski:

Cieszy mnie, że w tym roku sięgnięto po nasze sprawdzone folkowe rozwiązanie - od kilku lat namawiałam na to wszystkich. Mamy wspaniałą kulturę, z której możemy być dumni, i która prawdziwie nas wyróżnia! Sława Słowianom!
 

A w rozmowie z Jastrząbpost Cleo dodała:

Dziewczynom powodzenia życzę!

Głos zabrała również Roksana Węgiel, zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji Junior:

Naprawdę trzymam bardzo mocno kciuki za dziewczyny i wierzę, że mamy szansę zająć wysokie miejsce. Jeśli to będzie wszystko sprawiedliwie oceniane - dodała Roksana Węgiel.

My też trzymamy za Tulię kciuki. Eurowizja w Izraelu startuje już dziś, we wtorek 14 maja, o godzinie 21. Transmisję zapewnia TVP. Tulia zaśpiewa jako czwarty zespół wieczoru.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.