Księżna Kate jak Diana. Niebieska suknia w groszki z urodzin Karola nie była przypadkowa

Opublikowana niedawno fotografia rodziny Windsorów z okazji 70. urodzin księcia Karola wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów. Jednym z powodów była między innymi suknia, jaką na zdjęciu ma na sobie księżna Kate.

Kilka dni temu książę Karol świętował swoje 70. już urodziny. To z tej okazji Pałac Kensington opublikował w sieci nowy portret rodziny królewskiej. Zdjęcie szybko obiegło cały świat. Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście Meghan Markle, ale także i najmłodszy wnuk księcia Karola, czyli Louis. Uwagę mediów przykuła także księżna Kate, która swoją stylizacją wyróżniała się spośród pozostałych członków rodziny. Co więcej, okazało się, że żona Williama miała na sobie suknię łudząco podobną do tej, którą kiedyś miała na sobie księżna Diana, była żona Karola. 

 

Księżna Kate ponownie jak Diana

Na portrecie rodziny królewskiej możemy dostrzec, iż Kate pozuje w niebieskiej sukience w białe groszki z równie białym kołnierzykiem. Kreacja księżnej to projekt  Alessandy Rich. Jak się okazuje, prawie identyczną suknię miała w przeszłości także księżna Diana, matka Williama oraz Harry'ego

Zobacz wideo

To dokładnie w 1984 roku Lady D. pokazała się w bardzo podobnej kreacji. Wówczas, gdy przebywała w Pałacu Kensington, zrobiono jej zdjęcie, które teraz ponownie obiegło media na całym świecie. Suknia księżnej delikatnie różniła się jednak od tej, w jakiej to niedawno pojawiła się Kate. Miała bowiem zdecydowanie głębszy dekolt, większy kołnierz, a także dodatkową kokardę. Podobieństwo dwóch kreacji jest jednak niezaprzeczalne.

 

Fakt, iż Kate ponownie wzorowała się na swojej tragicznie zmarłej teściowej, mógł nie spodobać się Karolowi, a nawet i samej królowej Elżbiecie II. Przypomnijmy bowiem, iż relacje rodziny królewskiej z Lady D. nigdy nie należały do najlepszych.

Myślicie, że księżna Kate chciała w ten sposób ponownie oddać hołd Dianie? 

DH

Więcej o: