Partnerka Gienka Loski przed wizytą w "DD TVN" zadzwoniła do niego. Jest w śpiączce, ale... popłakał się

Gienek Loska od maja nie wybudził się ze śpiączki. Jego partnerka, Agnieszka Stawicka, opowiedziała w "DD TVN" o szczegółach jego stanu zdrowia.

Gienek Loska, będąc w maju na Białorusi, doznał wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany, ale do tej pory się nie wybudził. 

Partnerka Gienka Loski o jego stanie zdrowia

Partnerka muzyka, Agnieszka Stawicka, wyznała, że jego stan zdrowia jest minimalnie lepszy. Loska nie jest już w śpiączce drugiego stopnia, jak na początku. Teraz jest w najlżejszej fazie, czyli reaguje na to, co się dzieje dookoła. Niestety, na razie nie ma na Białorusi na tyle kompetentnej osoby, która mogłaby stwierdzić, w jakim rzeczywiście stanie jest Loska. Obecnie jest wypisany ze szpitala i przewieziony do domu swojej matki.

'DD TVN''DD TVN' screen/'DD TVN'

Stawicka niebawem pojedzie na Białoruś, gdzie będzie próbowała przetransportować specjalistyczne łóżko medyczne. Zabierze też ze sobą kamerę, którą nagra materiał dla kliniki "Budzik", a ta udostępni go lekarzom. Wtedy zapadnie decyzja, czy ktoś z lekarzy pojedzie do Gienka, czy spróbują przewieźć go na tomograf do Polski. Na razie transport jest niemożliwy.

Jest niemożliwy, dlatego że dla niego każdy wstrząs, to jest bardzo poważna sprawa - mówiła Stawicka.

W rozmowie z dziennikarzami wyznała też, że dzień przed wizytą w studiu "DD TVN" zadzwoniła do matki Loski i poprosiła, by ta przekazała mu słuchawkę telefonu. Stawicka wyznała mu, że pojawi się w telewizji, żeby nagłośnić jego sprawę.

Gdy usłyszał, że tyle osób jest zmartwionych jego stanem zdrowia, otworzył oczy, a po policzkach spłynęły mu łzy - relacjonowała partnerce Loski jego matka. 

Warto podkreślić, że Gienek Loska jest obecnie już w najlżejszej fazie śpiączki, co oznacza, że jest świadomy, reaguje na to, co się dookoła niego dzieje. 

Są sytuacje, gdzie mówiąc do pacjenta, widzimy, jak otwiera oczy i je zamyka. To jest początek pozawerbalnego kontaktu (...). Pacjent słyszy, czuje, widzi, tylko nie odpowiada tak, jakbyśmy tego oczekiwali - powtarzała niegdyś w jednym z wywiadów Janina Mirończuk, prezes Fundacji "Światło".

Gienek Loska w śpiączce - możemy mu pomóc!

Każdy, kto chce wesprzeć leczenie muzyka, może to zrobić, przelewając pieniądze na konto Polskiej Fundacji Muzycznej, na numer: 24 1140 1977 0000 2634 0600 1019.

MT