Robert Lewandowski pierwszy raz trafił na listę najbogatszych Polaków. Jego zarobki są kosmiczne

Robert Lewandowski trafił na listę najbogatszych Polaków. Zyski przynosi mu nie tylko piłka nożna.

Po raz pierwszy Robert Lewandowski znalazł się na liście najbogatszych Polaków magazynu "Wprost". Ile wynosi jego majątek? Szacowany jest na 353 milionów złotych!

Robert Lewandowski na liście najbogatszych Polaków

Robert Lewandowski znalazł się nie tylko na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Teraz pojawił się też na 94. miejscu na liście 100. najbogatszych Polaków. Tygodnik wykonał obliczenia, według których kapitan naszej drużyny zarabia 5,5 milionów złotych miesięcznie, 177 tysięcy złotych dziennie, 7,4 tysiąca złotych na godzinę, 122 złotych na minutę, 2 złote z groszami na sekundę.

Według algorytmu CIES Football Observatory, który przeliczył niedawno wartość 100 najdroższych piłkarzy świata, "Lewy" jest wart niecałe 94 mln euro.

 

Robert Lewandowski - reklamy i inwestycje 

Sportowiec obecnie zarabia nie tylko na grze w piłkę nożną. Najwięcej zysku przynosi mu gra w klubie Bayern Monachium, w którym rocznie zarabia 15 milionów euro. Do tego dochodzą reklamy, a także inwestycje. 

"Lewy" współpracuje z wieloma markami, m.in. Huawei, Nike, Vistula, Oshee, Gillette czy Head & Shoulders . Wcześniej reklamował Coca-Colę i sieć komórkową T-Mobile. Ponoć za jedną kampanię może zgarniać nawet około 2,5 miliona złotych.

Lewandowski od lat prowadzi też różne inwestycje. Głównie robi to przez spółkę Protos Venture Capital, w której jest udziałowcem. Lokuje też pieniądze w przedsięwzięcia biznesowe, np. w startupy, projekty z branży e-commerce czy nieruchomości. Założył też własną agencję marketingową Stor9_, a niedawno kupił udziały w sklepie piłkarskim Zgoda FC przy ulicy Zgoda w Warszawie. Do tego można dorzucić też jego apartament przy ulicy Złotej

Jego zarobki mogą jeszcze znacznie się zwiększyć. A to dlatego, że piłkarzem od dłuższego czasu interesuje się Real Madryt oraz angielskie kluby. Taki transfer wiązałby się dla niego z ogromnym zyskiem.

MT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.