Elżbieta Słoboda zmarła w wieku 59 lat w wyniku choroby nowotworowej. Pamiętacie jej wszystkie role?

Elżbieta Słoboda nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 59 lat w wyniku choroby nowotworowej. Kim była i w jakich serialach grała?

Elżbieta Słoboda zmarła w wieku 59 lat. Aktorka przez wiele lat zmagała się z chorobą nowotworową. O śmierci poinformował Zbigniew Hołdys.

Kim była Elżbieta Słoboda?

Elżbieta Słoboda urodziła się w 1959 roku, a początki jej kariery sięgają przełomu lat 70. i 80., kiedy występowała w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu. W latach 90. mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Słoboda była absolwentką Actors Studio Drama School w Nowym Jorku, gdzie otrzymała tytuł magistra sztuk pięknych. Była wykładowcą techniki aktorskiej w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Nie żyje Elżbieta SłobodaNie żyje Elżbieta Słoboda fot.Facebook/Marek Salamon

W jakich serialach grała Elżbieta Słoboda?

Elżbieta Słoboda ma na koncie role w wielu serialach. Widzowie mogą ją kojarzyć z roli profesor Anny Zamenhoff w "Na dobre i na złe", gdzie grała w latach 2013-2014. Jej wątek był związany z badaniami klinicznymi, które prowadził profesor Andrzej Falkowicz (w tej roli Michał Żebrowski).

Elżbieta Słoboda, Michał Żebrowski, 'Na dobre i na złe'Elżbieta Słoboda, Michał Żebrowski, 'Na dobre i na złe' mat. promocyjne

Grała też w serialach "I kto tu rządzi" (rola Barbary Zamojskiej), "Samo życie", "Szpilki na Giewoncie", "Prawo Agaty" czy "Pensjonat pod Różą".

Zadebiutowała w 1984 roku w serialu "07 zgłoś się".

Ostatnia rola Elżbiety Słobody

Ostatnim filmem, w którym zagrała był "Labirynt świadomości" z 2017 roku w reżyserii Konrada Niewolskiego.

Śmierć Elżbiety Słobody

O śmierci Elżbiety Słobody poinformował w sobotę na Facebooku Zbigniew Hołdys, który był bardzo blisko z aktorką.

Słoboda zmarła trzy tygodnie temu. Chorowała na nowotwór, jednak odrzuciła pomoc medyczną  i wybrała drogę holistyczną. Niestety, nie uratowało to jej życia. 

Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów - wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu. ELA SŁOBODA. Salut, Elu! -napisał Hołdys.

OG

Więcej o: