"Zaskoczył mnie Pan, Panie Prezydencie". Joanna Racewicz pisze o wyjątkowym spotkaniu z Andrzejem Dudą

W sobotę odbył się bieg ku pamięci zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pawła Janeczka. Jego żona, Joanna Racewicz, nie kryła zaskoczenia, gdy na wydarzeniu pojawił się Andrzej Duda.

Dla Joanny Racewicz sobotni poranek był bardzo wyjątkowy. Prezenterka spędziła go w warszawskim Parku Skaryszewskim, gdzie - jak co roku - odbył się bieg "Urodziny Janosika". Impreza organizowana jest w hołdzie Pawłowi Janeczkowi, mężowi Joanny Racewicz, który zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

W biegu wziął udział szczególny gość, Andrzej Duda. Dumna i wzruszona Joanna Racewicz pochwaliła się tym na swoim Instagramie, publikując wspólne zdjęcie swoje i swojego syna z prezydentem.

Bieg Janosika, jak co roku. Tuż po rocznicy śmierci, krótko przed urodzinami. Na starcie z numerem „1” Prezydent Andrzej Duda. Zaskoczył mnie Pan, Panie Prezydencie. Tym, że Pan był, pobiegł, a po wszystkim tak ciepło mówił o Pawle i cierpliwie pozował do zdjęć. Mówię jako żona, nie jako dziennikarka: od dziś wiem na pewno, że wśród polityków, których znam i którzy obojętnie mijali mnie i mojego syna na Powązkach - jest Pan jedynym człowiekiem, któremu chodzi o pamięć. Pamięć Janosika z BOR-u, który kochał życie, swoją pracę i wcale nie miał być na pokładzie tego koszmarnego samolotu  - podpisała fotografie prezenterka, nie kryjąc przy tym wzruszenia i wdzięczności.
 

Internauci również byli pod wrażeniem postawy prezydenta, czego wyraz dali w swoich pochlebnych komentarzach pod postem Joanny Racewicz.

Postawa godna naśladowania.
Bo najważniejsze w tym wszystkim to pozostać człowiekiem.
I o to w tym wszystkim chodzi. O pamięć. Wielki szacunek!
Pan prezydent, bardzo Go szanuję. Piękny gest.

Bieg "Urodziny Janosika"

Bieg "Urodziny Janosika" organizowany jest co roku przez bliskich zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pawła "Janosika" Janeczka. Był on oficerem Biura Ochrony Rządu. Trasa biegu sięga 5 km. Paweł Janeczek sam regularnie brał udział w tego typu zawodach. Nazwa "Urodziny Janosika" nawiązuje do urodzin zmarłego oficera BOR-u, które przypadają na 16 kwietnia.

AG

Joanna Racewicz zachwyca naturalnym wyglądem na wakacjach. "Piękna!"