Edyta Górniak zaśpiewała w Opolu "Dziwny jest ten świat" i wbiła wszystkich w fotele. "Zostawia w tyle konkurencję"

Na próbach nic nie szło jak należy, ale ostatecznie Edyta Górniak udowodniła, że nadal jest pierwszą diwą polskiej sceny muzycznej. Jej występ podczas KFPP w Opolu zbiera same pozytywne recenzje.

Edyta Górniak swój występ w Opolu zapowiedziała kilka dni temu na Facebooku i wtedy zalała ją fala krytyki. Część internautów zarzuciła jej, że od dawna nie nagrała nowej płyty, a na koncertach gra jedynie stare przeboje i covery. Choć 3. dnia festiwalu w Opolu również nie wykonała żadnego nowego utworu, publika oszalała.

Piosenkarka pojawiła się na scenie w czarnej, eleganckiej i stonowanej kreacji, odpowiednio dobranej do klimatu utworów, które wykonywała. Wśród nich znalazły się same klasyki: "Kasztany", "To nie ja" oraz "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. I to wykonanie tego ostatniego utworu wprawiło publiczność w osłupienie. 

Ponieważ jest to wielki jubileusz naszego miasta i bardzo ważny koncert, dałam się namówić reżyserowi, aby zaśpiewać jeden z najważniejszych, najpiękniejszych utworów (...). Nie wiem, czy starczy mi głosu, ale zawalczę dla państwa. (...). Dziwny jest ten świat, ale muzyka zawsze przybliża ludzi. Jestem tutaj dla was - mówiła Górniak ze sceny.

Po wykonaniu szlagieru usłyszała gromkie brawa. Jej występ skomplementował m.in. Filip Chajzer.

Wtórowali mu internauci.

To wielki głos, nie od dziś wiadomo, że w tej kwestii zostawia ona daleko w tyle resztę polskiej konkurencji. To nasz skarb narodowy, długo nie będzie takiej drugiej. Niezaprzeczalnie talent na miarę światową, nigdy niedościgniona.
To nr 1 w Polsce. To też najbardziej rozpoznawalne nazwisko polskiej wokalistki za granicami kraju.
Moim zadaniem to wciąż najpiękniejszy głos na polskiej scenie muzycznej.

>>>>ZOBACZ ZDJĘCIA EDYTY GÓRNIAK<<<<

Po występie gwiazda otrzymała nagrodę specjalną od Telewizji Polonia "Artysta bez granic" za rozsławienie Polski na całym świecie.

Jak sama przyznała, Opole ma dla niej sentymentalne znaczenie. To w tym mieście dorastała, to tutaj mieszka jej rodzina. Występ piosenkarki podziwiali na widowni również jej rodzice, którzy nie kryli wzruszenia.

Rodzice Edyty GórniakRodzice Edyty Górniak Screen: www.tvp.pl

Podczas prób do niedzielnego koncertu nie było tak kolorowo. Najpierw piosenkarka spóźniła się, potem narzekała na problemy z odsłuchem. Dostało się również muzykom, którzy mieli z nią wystąpić. Zostali skrytykowani za to, że grają w nieodpowiednim tempie.

Oglądaliście występ Edyty Górniak? Podzielacie zdanie Filipa Chajzera i jego fanów? Czy piosenkarkę Waszym zdaniem można okrzyknąć największą gwiazdą festiwalu?

AG

Zobacz wideo