"Jan Kulczyk prywatnie był niezwykle miły, elegancki, z wielką atencją dla każdego człowieka". Przyjaciel wspomina biznesmena

"Prywatnie był niezwykle miły, elegancki, z wielką atencją dla każdego człowieka niezależnie od jego statusu majątkowego i społecznego" - tak dla TVN24 Jana Kulczyka wspominał Waldemar Dąbrowski, jego przyjaciel, były minister kultury.

Jan Kulczyk i Waldemar Dąbrowski znali się i przyjaźnili od lat. Nagrodzeni niedawno tym samym odznaczeniem Prezydenta RP, często spotykali się na na premierach teatralnych i kinowych. Teraz Dąbrowski przekonuje, że zmarły biznesmen miał wrażliwość społeczną, a jego śmierć nazwał "niewyobrażalnie dużą stratą".

Kulczyk uważał, że ludzie powinni mieć więcej pieniądza w kieszeni, wtedy gospodarka i rynek funkcjonują intensywniej. Nie ma prostych recept, jednak udało się przekształcić kraj. I on był jedną z tych sil sprawczych pośród czołówki ludzi biznesu, którzy wyznaczyli te tory - mówił TVP Info.

We wspomnieniach byłego urzędnika twórca Kulczyk Holding SA jawi się jako człowiek "wybitny i świetnie wykształcony".

Był obdarzony przez Boga zdolnością kreowania wizji i ich urzeczywistniania. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak w zaciszu swojego gabinetu rysował kierunki działań biznesowych i przekraczało to horyzonty myślenia zarówno 20 lat temu, jak i dziś - wspomniał Dąbrowski w TVN 24.

Były minister kultury w swoim przyjacielu dostrzegał też artystę.

Jego biznesy to był rodzaj artyzmu, dlatego rzeźbił w tajemnicy, wchodził w przedsięwzięcia, których nikt wcześniej nie robił. Pozwalały mu na to z jednej strony wyobraźnia, z drugiej gruntowne wykształcenie prawnicze.

Jan Kulczyk miał dwoje dzieci ze związku z Grażyną Kulczyk (rozwiedli się w 2005 roku): Dominikę (założycielka i prezes Kulczyk Foundation) i Sebastiana (prezes zarządu Kulczyk Investments), oraz dwoje wnucząt (dzieci Dominiki Kulczyk). W latach 2005-2013 Jan Kulczyk był związany z założycielką marki La Mania, Joanną Przetakiewicz.

Majątek Jana Kulczyka "Wprost" szacował na ok. 16 mld złotych.

Zobacz wideo

Abc

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o: