Mikołaj Roznerski o anoreksji. "Przez rok nie jadłem nic. Ważyłem niecałe 40 kg"

Mikołaj Roznerski wziął udział w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN". Mężczyzna opowiedział o anoreksji. Przez wiele lat zmagał się z chorobą. Teraz otworzył się na ten temat.

Mikołaj Roznerski wziął udział w wywiadzie dla programu "Dzień dobry TVN". Opowiedział o swoich przejściach z anoreksją. Aktor wyznał, że gdy jakiś czas temu otworzył się w tym zakresie, dostał mnóstwo negatywnych komentarzy w sieci. Niektórzy twierdzili nawet, że ta choroba zupełnie nie dotyka mężczyzn. Stygmatyzacja w jego stronę sprawiła mu ogromny ból. Mężczyzna żałował, że podzielił się tym z całym światem. Dziś jednak nie boi się opowiadać o niełatwych doświadczeniach. W śniadaniówce wyznał, jak wyglądało jego leczenie i jakie emocje towarzyszyły mu podczas choroby.

Zobacz wideo Anja Rubik szczerze na temat swojej wagi ciała. Z jakimi komentarzami się zmagała?

"Dzień dobry TVN". Mikołaj Roznerski w szczerym wyznaniu. Opowiedział o swojej chorobie

Mikołaj Roznerski powiedział, że choroba zaczęła się, gdy miał zaledwie 13 lat. Wówczas jego rodzice się rozwiedli. Aktor dodał, że chciał zwrócić na siebie uwagę. Ponadto zmagał się z negatywnymi komentarzami na temat swojej wagi w szkole. Wszystko skumulowało się i zamieniło w chorobę, która może nawet prowadzić do śmierci. Niedługo później Roznerski wylądował na oddziale psychiatrii. - Uważałem, że jestem tam najbardziej zdrowy. (...) Uważałem, że wszystko jest okay. Widziałem siebie innego w lustrze, niż moi bliscy. (...) Najmniej ważyłem niecałe 40 kilogramów przy wzroście 170 cm. (...) Po prostu wegetowałem. (...) Przez rok nie jadłem nic, tylko piłem soki i takie odżywki - opowiedział Mikołaj Roznerski o pierwszych doświadczeniach z walką z anoreksją. Dodał, że próbował kombinować, jak nie zjeść więcej od innych. Opowiadał, że przed ważeniem pił dużo wody i chował w ubraniach magnesy, aby zwiększyć swoją masę. Po roku trudnej terapii w końcu zaczął zdrowieć. Po więcej zdjęć Mikołaja Roznerskiego zapraszamy do naszej galerii na górze strony. 

"Dzień dobry TVN". Mikołaj Roznerski jako dziecko musiał przejść specjalne leczenie. Teraz stara się pomóc innym

Mikołaj Roznerski odniósł się również do swojego syna. Chłopiec ma 13 lat. Aktor przyznał, że stara się go zrozumieć i pomagać mu we wszystkich sferach życia. Wyznał, że rodzic, który przeszedł anoreksję, jest w stanie określić, czy jego dziecko również cierpi na tę chorobę. Specjalne leczenie sprawiło, że jest niezwykle uważny w kontekście swoich bliskich. Roznerski postanowił wykorzystać swoje doświadczenie, aby pomóc innym. Jest ambasadorem Fundacji Pod Skrzydłem Anioła. Stara się wspierać dzieci, które przechodzą przez trudne chwile i wpadły w zaburzenia odżywiania. - Myślę, że fajnie jest chcieć żyć - podsumował Roznerski. ZOBACZ TEŻ: Mikołaj Roznerski grał z ukochaną w "M jak miłość". Założyli rodzinę. Zostawił ją dla koleżanki z branży

 

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Czy uważacie, że należy podnosić świadomość na temat anoreksji w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.