Prokurator z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" stanął przed sądem. Został skazany. Tak potoczyły się jego losy

Artur Łata w roli prokuratora przez lata był postrachem w słynnym paradokumencie "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Trzy lata po jego zakończeniu sam stanął przed sądem.

Serial "Sędzia Anna Maria Wesołowska" trafił na ekrany wiosną 2006 roku. W każdym odcinku rozpatrywana była inna trafiająca na wokandę sprawa, a paradokument miał uwiarygodnić fakt, że do produkcji zaangażowano nie tylko aktorów, ale też wykonujących ten zawód w realnym życiu ekspertów z odpowiednim wykształceniem. Tym samym postrachem oskarżonych był prokurator Artur Łata, który z serialem związany był od samego początku aż do końca w 2011 roku. Los bywa jednak przewrotny, bowiem trzy lata później to Łata znalazł się przed sądem.

Zobacz wideo Anna Markowska o Wojewódzkim

"Sędzia Anna Maria Wesołowska". Artur Łata usłyszał wyrok. Został też zawieszony

Sprawę Artura Łaty przed laty opisywała "Gazeta Wrocławska". Z informacji, do których dotarł portal, wynikało, ze Łata jako adwokat przyjmował honoraria, a następnie nierzetelnie zajmował się sprawami klientów, nierzadko wręcz unikając z nimi kontaktu. Już jesienią 2013 roku miał zostać zawieszony w prawach wykonywania zawodu. "Już w czasie zawieszenia przyjął ode mnie sprawę. Zapłaciłem mu prawie 80 tysięcy złotych, a on nic nie zrobił. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że jest zawieszony. Jak się ze mną nie rozliczy, to złożę zawiadomienie do prokuratury" - mówił wówczas "Gazecie Wrocławskiej" jeden z poszkodowanych.

'Sędzie Anna Maria Wesołowska'. Artur Łata'Sędzie Anna Maria Wesołowska'. Artur Łata fot. TVN

Artur Łata z serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" został skazany. Do winy się nie przyznał

Warto podkreślić, że Łata nie przyznał się do winy i utrzymywał, że wszystkie obowiązki wykonywał tak, jak należy. Zaprzeczył także, jakoby przyjął jakiekolwiek zlecenie w czasie, gdy został zawieszony. "Nie dostałem prawie 80 tysięcy złotych, tylko znacznie mniej. W sprawie tego pana robiłem to, co do mnie należało jako do adwokata" - twierdził. Wyrok sprawie prokuratora z "Sędzi Anny Marii Wesołowskiej" zapadł w 2016 roku. Został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

'Sędzie Anna Maria Wesołowska'. Artur Łata'Sędzie Anna Maria Wesołowska'. Artur Łata fot. Kapif

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.