"Milionerzy". Tomasz Orzechowski usłyszał pytanie za milion. Kto skomponował "Modlitwę dziewicy"?

Fani "Milionerów" mieli okazję jeszcze raz przeżyć telewizyjne emocje z Tomaszem Orzechowskim, który w ostatnim sezonie doszedł do końca rozgrywki. Jakie usłyszał pytanie?

Obecnie na antenie TVN emitowane są powtórki programu "Milionerzy". 564. odcinek teleturnieju przyniósł widzom wyjątkowo dużo emocji, gdyż to właśnie w nim padło pierwsze od dawna pytanie za milion złotych. Mieliśmy okazje śledzić poczynania Tomasza Orzechowskiego, który brawurowo poradził sobie z 12 pytaniami na każdy temat.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

'Milionerzy'"Milionerzy". Co to jest poranek? Pani Joanna nie miała bladego pojęcia

"Milionerzy". Tomasz Orzechowski doszedł do miliona. Kto skomponował "Modlitwę dziewicy"?

W "Milionerach" najbardziej ekscytujące momenty to właśnie te, w których pada pytanie o główną nagrodę. Tomasz Orzechowski kontynuował rozgrywkę z poprzedniego odcinka. Radził sobie tak dobrze, że w końcu usłyszał najważniejsze pytanie w programie.

Kto w połowie XIX wieku skomponował "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?:

  • A: Franciszek Liszt z Raiding
  • B: Edward Grieg z Bergen
  • C: Robert Schumann z Zwickau
  • D: Tekla Bądarzewska z Mławy

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie za milion

Jak się okazało, uczestnik nie miał problemów z odpowiedzią na pytanie. Szybko wybrał spomiędzy kompozytorów, stawiając na odpowiedź D. i tym samym wygrywając milion złotych. Od tego momentu minęło już trochę czasu. Zwycięzca "Milionerów" nie jest debiutantem. Na koncie ma liczne występy w telewizyjnych turniejach, w tym doskonałe wyniki w "Jeden z dziesięciu". Ogromna wiedza pozwoliła mu sięgnąć po najwyższą kwotę. W jednym z wywiadów weteran quizów przyznał, że czerpie przyjemność z wydawania dużej części wygranych pieniędzy. Zobacz też: "Milionerzy". Dygant i Karolak polegli na drugim pytaniu. Aktor podsumował: Ale wieś...

Więcej o: