"Milionerzy". Co nie jest prawdą o gliście ludzkiej? To pytanie zagięło uczestniczkę

W 575. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała pani Anita. Uczestniczka, mimo niezbyt udanego początku, szła jak burza. Wygrała całkiem sporą sumę. Sprawdźcie, jak jej poszło.

"Milionerzy" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych teleturniejów. Emitowany w stacji TVN od dwóch dekad ciągle gromadzi rzeszę widzów przed telewizorami. Prowadzący Hubert Urbański jest gotowy kolejny raz wręczyć czek na milion złotych. Czy tym razem uda się uczestnikowi? W 575. odcinku programu jak zawsze pełno było emocji, pytań oraz nie zabrakło trudnych odpowiedzi. O milion dalej walczy pani Anita, socjoekonomistka z Poznania, która już w trzecim pytaniu zdecydowała wykorzystać koło ratunkowe i poprosić o pomoc publiczność. Problem pojawił się przy zagadnieniu na temat literatury.

Zobacz wideo

'Milionerzy'"Milionerzy". Co się stało z "i" w wierszu Tuwima? Pomogła publiczność

"Milionerzy". W piłce nożnej strzał w okienko to strzał?

 • A. w górny róg bramki
 • B. między nogi bramkarza
 • C. w głowę bramkarza 
 • D. w sam środek bramki

Niestety, przy czwartym pytaniu także pojawiły się komplikacje. Pani Anita od razu przyznała, że piłka nożna nie jest jej mocną stroną i bez wahania poprosiła o kolejne koło ratunkowe, tym razem pół na pół. Uczestniczka ostatecznie trafnie zaznaczyła prawidłową odpowiedź, czyli A. i dalej grała. Kolejne pytania szły pani Anicie bardzo dobrze, co prawda nie odpowiadała z pełnym przekonaniem, lecz udawało jej się przechodzić do następnych etapów gry.

"Milionerzy". Kto się "kulom nie kłaniał" w socrealistycznej powieści Janiny Broniewskiej?

 • A. Karol Świerczewski
 • B. Czesław Kiszczak 
 • C. Władysław Broniewski 
 • D. Wojciech Jaruzelski 

To pytanie dało pani Anicie gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych. Kolejne poszło uczestniczce równie dobrze. Zdobyła 75 tysięcy i kontynuowała grę. Niestety najtrudniejsze okazało się zagadnienie związane z biologią.

"Milionerzy". Co nie jest prawdą o gliście ludzkiej?

 • A. dożywa w nas 20 lat
 • B. kopuluje w jelicie cienkim
 • C. samica jest większa od samca
 • D. składa ok. 200 000 jaj na dobę

Pani Anita nie miała pojęcia, która odpowiedź może okazać się poprawna. Nie chciała ryzykować. W związku z tym zakończyła grę, zabierając ze sobą 75 tysięcy złotych. Prawidłową odpowiedzią okazała się A. Uczestniczka nie miała szczęścia, ponieważ wcześniej wytypowała dokładnie tę samą odpowiedź. 

"Milionerzy". Hubert Urbański naruszył zasady programu

Na sam koniec prowadzący Hubert Urbański zdecydował się naruszyć zasady "Milionerów" i mimo zakończonej gry zatelefonował do męża uczestniczki. Mąż Witold był mile zaskoczony niespodziewanym telefonem oraz wygraną żony. 

'Milionerzy' odcinek specjalny"Milionerzy". Rozenek i Skórzyński dotarli do pytania za milion. Jak sobie poradzili?

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków 

Parę dni temu pani Magda usłyszała pytanie za pół miliona złotych. Który sakrament Kościoła katolickiego odpowiada sakramentowi miropomazania w Kościele prawosławnym? Uczestniczka niemal natychmiastowo wycofała się z dalszej gry w programie. Natomiast w odcinku 539. pan Michał mierzył się z pytaniem o staropolską miarę tkanin. Niestety, uczestnik nie zaznaczył prawidłowej odpowiedzi i pożegnał się z grą.

Kolejny odcinek programu "Milionerzy" już 6 października o godzinie 21:00 na antenie TVN

Więcej o: