"Rolnik szuka żony". Małgorzata zrobiła własne jagodzianki. Koszt? Gessler złapie się za głowę

Małgorzata Borysewicz z "Rolnik szuka żony" na Instagramie pokazała, jak przygotować smakowite i ostatnio niezwykle popularne jagodzianki. Wypieki wyglądają bardzo apetycznie, a ich koszt to dodatkowy atut.

Jedni stoją w kolejkach by spróbować "jagodzianek grozy" serwowanych w cukierni Magdy Gessler, a inni próbują odwzorować przepis na idealne drożdżówki w domowym zaciszu. Do tej drugiej grupy należy Małgorzata Borysewicz, uczestniczka czwartej edycji programu "Rolnik szuka żony". Ukochana Pawła proces tworzenia wypieków udokumentowała na Instagramie.

Zobacz wideo Jagodzianki ze słodką kruszonką. Przekąska idealna

"Rolnik szuka żony". Małgosia Borysewicz zaprosiła internautów do swojej kuchni. Pokazuje, jak robić jagodzianki

Małgorzata Borysewicz korzystała z przepisu Rozkosznego na jagodzianki lux. Rolniczka przyznała, że takie domowe drożdżówki wymagają dokładnego stosowania się do receptury i są dosyć czasochłonne - ciasto musiało zostać zagniecione dzień wcześniej. Uczestniczka "Rolnik szuka żony 4" nie żałowała jagód, bułki nadziewała solidną porcją owoców.

Dodajemy baaardzo dużo jagód. Ważne jest, aby brzegi solidnie posklejać, później posypiemy wszystko kruszonką, obtoczymy w jajku - instruowała Małgosia.

Małgosia Borysewicz robi jagodziankiMałgosia Borysewicz robi jagodzianki Instagram, @rolnikwszpilkach

"Rolnik szuka żony". Małgosia Borysewicz upiekła własne jagodzianki. Koszt może was zaskoczyć

Z 1 kilograma mąki, rolniczka zrobiła aż 25 sztuk pysznych jagodzianek. Najbardziej interesująca jest jednak ich cena. Okazuje się, że koszt jednej porcji przysmaku to zaledwie 1,98 zł. Przypomnijmy, że w cukierni "Słodki i słony" za taką przyjemność należy zapłacić aż 23 zł.

Całkowity koszt 25 sztuk - 49 złotych. Koszt jednej jagodzianki to 1,98 zł. Nie licząc lokalu, prądu, pracy własnej, form, wody, opakowań. Dlatego tak dużo płacimy za wytwór w cukierniach. Jeżeli nie chcemy płacić sporo, róbmy je w domu - czytamy.

Małgosia Borysewicz robi jagodziankiMałgosia Borysewicz robi jagodzianki Instagram, @rolnikwszpilkach

Czy Małgosia z "Rolnik szuka żony" zachęciła was do przyrządzenia domowych jagodzianek? Przepis na ten specjał znajdziecie na blogu rozkoszny.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.