Kultowy angielski pub z serialu "Peaky Blinders" ma stać się meczetem. Mieszkańcy są oburzeni

Niegdyś kultowe miejsce na mapie Birmingham ma zostać przekształcone w meczet. Ikoniczny pub The York Road Tavern ze względu na niesamowity klimat i wystrój został doceniony przez twórców popularnego serialu "Peaky Blinders". Mieszkańcy i fani apelują, by ocalić historię i kultowe wnętrze.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pub The York Road Tavern przez wiele lat był ikoną wśród mieszkańców oraz miejscem spotkań i rozmów. Kultowy obiekt działał już od lat międzywojennych i przez długi okres zachowywał klimat tamtych czasów. Właśnie ze względu na bogatą historię i unikalność lokalu nakręcono tam wiele kadrów do słynnego serialu "Peaky Blinders", który opowiada o losach słynnego gangu z Birmingham.

Peaky Blinders"Peaky Blinders" wraca! Jest data długo wyczekiwanej premiery 6. sezonu

Słynny bar z "Peaky Blinders" zmieni się w meczet

Kultowy punkt na mapie Birmingham, którym był pub The York Road Tavern, jest zamknięty już od 2019 roku. Pomimo popularności, którą przyniosła produkcja, właścicielom nie udało się przetrwać na rynku. Oldschoolowy bar jest od tamtej pory nieczynny. Budynek został zakupiony przez Muzułmańską ArRahma, a na miejscu kiedyś tętniącego życiem lokalu ma powstać meczet. Decyzja zaniepokoiła mieszkańców i fanów, którzy głośno wyrażają sprzeciw.

Chociaż początkowo miał powstać tam hotel, dziennik "Birmingham Live" poinformował, że nowi właściciele wystąpili do władz miasta z wnioskiem o zmianę przeznaczenia nieruchomości - chcą stworzyć tu miejsce kultu religijnego i pozaszkolną placówkę edukacyjną. Zespół ds. planowania przestrzennego w Radzie Miasta Birmingham ma wydać decyzję w tej sprawie jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz wideo Nic nie powstrzyma rodziny Shelby - zwiastun 5. sezonu "Peaky Blinders"

Mieszkańcy i fani pubu protestują

Sąsiedzi mieszkający w okolicy dawnego pubu, martwią się nową inwestycją. Wielu z nich twierdzi, że absolutnie nie mają nic przeciwko wyznawanej religii i są w pełni tolerancyjni, lecz zaniepokojeni są hałasem, który owy meczet będzie generować. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze modlitwy rozpoczynają się przed wschodem słońca, około godziny 4:30 a poprzedzają je głośne nawoływania kapłana. Miejsce kultu religijnego spowoduje także ruch na ulicy, co dla wielu także jest zbędnym problemem.

 

Fani serialu i mieszkańcy okolicy apelują także o zachowanie tak kultowego miejsca i lepsze zagospodarowanie, jako przestrzeń publiczną o podobnym charakterze, jaki był na samym początku. Pub The York Road Tavern otwarty był już od przed II Wojną Światową - od lat raczył gości dobrym piwem, miłą atmosferą i klimatycznym wnętrzem. 

W pubie organizowano kiedyś wspaniałe wieczory reggae i dyskoteki i myślę, że z odpowiednim właścicielem mogliby odnieść prawdziwy sukces, ale teraz to się nigdy nie zdarzy

- skomentowała mieszkanka okolicy w rozmowie z express.co.uk

Więcej o: