"Milionerzy". Doko鎍z przys這wie: Popie oczy, wilcze gard這, co zobaczy... Pytanie za tysi帷 z這tych sprawi這 problem

W 398. odcinku "Milioner闚" uczestnik us造sza pytanie za tysi帷 z這tych. Doko鎍zenie przys這wia o popich oczach wcale nie okaza這 si takie 豉twe.

W "Milionerach" często padają pytania o polskie przysłowia. Tak było i tym razem. W ostatnim, 398. odcinku programu TVN problemy pojawiły się już na początku rozgrywki. Uczestnik sięgnął po koło ratunkowe przy pytaniu za tysiąc złotych, dotyczącym przysłowia, które trzeba było dokończyć.

Zobacz wideo Ola Kot: W kościele liczę, że organista zagra te piosenki, które znam, bo lubię sobie pośpiewać [Lista Plotka]

"Milionerzy". Popie oczy, wilcze gardło, co zobaczy...

Krzysztof Drzewiecki z Głowna zdetronizował przeciwników już na początku. Jako jedyny poprawnie odpowiedział na pytanie startowe i wszedł do gry. Odpowiedź na pierwsze pytanie za 500 złotych przyszła mu z łatwością, lecz problemy zaczęły się przy drugim.

Dokończ przysłowie: Popie oczy, wilcze gardło, co zobaczy...

  • A: zmienia w sadło
  • B: toby żarło
  • C: temu nie przebaczy
  • D: wyje z rozpaczy

Uczestnik od razu przyznał, że nie zna tego przysłowia i poprosił o koło ratunkowe - pół na pół. System odrzucił dwie błędne odpowiedzi. Pozostały do wyboru B i D. Jednak i to nie pomogło. Gracz nie chciał ryzykować i wykorzystał drugie koło - o pomoc poprosił publiczność. Aż 76 procent osób w studiu opowiedziało się za odpowiedzią B. Pan Krzysztof zaufał większości i tak też postawił.

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o popie oczy

Wariant B był poprawny. To stare przysłowie nawiązuje do chciwości i pazerności. "Popie" oczy - czyli oczy popa (prawosławnego duchownego) symbolizują kogoś, kto wie o wszystkim, co się dzieje dookoła i bacznie obserwuje. "Wilcze gardło" oznacza nieograniczony apetyt. Chodzi o osobę, która zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel i jest spragniona mieć więcej, jeśli wypatrzy w otoczeniu coś atrakcyjnego. Choć niegdyś było traktowane bardziej dosłownie, symbolizując też obżarstwo. A wy znaliście odpowiedź na pytanie?

Wi璚ej o: