Co obejrzeć na Netflix? Najlepsze filmy do zobaczenia w weekend na platformie

Coraz więcej czasu spędzamy w domach i warto urozmaicić sobie wolny czas. Dlatego, znaleźliśmy 10 ciekawych pozycji filmowych na platformie Netflix.

Polacy coraz chętniej korzystają z platform streamingowych i coraz więcej pojawia się ich w naszym kraju. Netflix jest jedną z pierwszych międzynarodowych platform, która zagościła w Polsce. Na internetowej wypożyczalni jest dostępnych wiele interesujących pozycji, ale jakie filmy warto zwrócić uwagę? Stworzyliśmy listę 10 filmów, które mogą was zainteresować!

Jakie filmy warto zobaczyć na Netflixie?

1. "Mały Książę" (2015) reż. Mark Osborne

"Mały Książę" został przedstawiony na nowo. Reżyser pokazał klasycznych bohaterów, których poznaliśmy w książce: Różę, Biznesmena, Węża, Króla, Pana Próżnego oraz Lisa i wzbogacił o sylwetkę Lotnika, która jest bardziej rozbudowana niż w powieści. Bohaterką filmu jest 9-letnia dziewczynka, wychowana w duchu rozsądnej analizy i na postawie faktów jest początkowo sceptyczna wobec historii Lotnika, który pełni funkcję narratora całej opowieści i odpowiada na niewygodne pytania.

Reżyser stworzył dwa, graficznie różne od siebie światy, tj. kukiełkowego "Małego Księcia" oraz komputerową rzeczywistość głównej bohaterki. Dzięki temu zabiegowi wtłoczył klasyczną opowieść w ramy rozbudowanej, współczesnej historii „Małego Księcia”. Podjął trud przybliżenia historii najmłodszym widzom.

2. "Ikar" (2017) reż. Bryan Fogel

"Ikar", to film dokumentalny, który otrzymał w 2018 roku Oscara. To historia amerykańskiego kolarza-amatora, który bada aferę dopingową. Zawodnik testuje swój organizm i jego reakcje na substancje poprawiające wydolność jego ciała. Kiedy bohater spotyka rosyjskiego naukowca, Grigorija Rodchenkova, osobisty eksperyment przeradza się w międzynarodowy, geopolityczny thriller. Piękne zdjęcia, ciekawa narracja i trzymająca w napięciu historia.

3. "Historia małżeńska" (2019) reż. Noah Baumbach

Dramat ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem w rolach głównych. Para po dziesięciu latach postanawia się rozwieźć. Oboje mają szansę, aby rozwinąć się zawodowo, przez co oddalają się od siebie. Film świetnie przyjęty przez krytyków i zdobywca 17 nagród. 

Zobacz wideo

4. "Kocha, lubi, szanuje" (2011) reż. Glenn Ficarra, John Requa

Niewiele komedii romantycznych ogląda się tak dobrze jak tą. Kiedy Cal dowiaduje się, że jego żona chce rozwodu, załamuje się. Dzień w dzień przybywa do baru i tak samotnie spędza czas. Z pomocą doświadczonego młodego kawalera, zaczyna się odnajdywać w roli singla. Dobrze nakręcony, miejscami zabawny albo smutny. Idealna pozycja na weekend na poprawę humoru.

5. "Kler" (2018) reż. Wojciech Smarzowski

Kolejny głośny film Smarzowskiego, który wstrząsnął opinią publiczną. Trzech księży spotyka się, aby uczcić uniknięcia katastrofy sprzed kilku lat. Na co dzień ich życie wygląda różnie. Jeden z nich marzy o karierze w Watykanie, kolejny służąc na wsi, ulega ludzkim słabościom, ostatni pomimo swojej żarliwej wiary, z dnia na dzień traci zaufanie parafian. W rolach głównych Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Arkadiusz Jakubik.

Zobacz wideo

6. "Nieoszlifowane diamenty" (2020) reż. Benny Safdie, Josh Safdie

Thriller kryminalny o Howardzie Ratnerze, który żyje na krawędzi. Charyzmatycznym jubilerze z Nowego Jorku, stawia wszystko na jedną kartę. Aby zgarnąć wysoką wygraną, musi poradzić sobie z rodziną, firmą, wrogami po obu stronach barykady i... przeżyć. Obraz wielokrotnie nominowany do nagród i zbierający pozytywne recenzje krytyków. 

7. "Tamte dni, tamte noce" (2017) reż. Luca Guadagnino

Włochy, 1983 rok. 17-letni Elio Perlman spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, wykonując i komponując muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką Marzią. Pewnego dnia do posiadłości przybywa Oliver - amerykański stypendysta, który współpracuje z ojcem Elia. Na włoskiej ziemi rodzi się romans między chłopakiem i mężczyzną, który jest efektem wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze...

8. "Irlandczyk" (2019) reż. Martin Scorsese

"Irlandczyk" to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana. Frank jest oszustem i płatnym zabójcą. Pracuje dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych - tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. W rolach głównych legendy kina: Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci. 

Zobacz wideo

9. "Birdman" (2014) reż. Alejandro González Iñárritu

Tragikomiczna historia aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze. Teraz usiłuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Chcąc doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

10. "W pogoni za szczęściem" (2006) reż. Gabriele Muccino

Wzruszająca historia oparta na faktach. Chris Gardner, samotny ojciec próbuje osiągnąć sukces jako makler. Żyje w łazience na stacji kolejowej w San Francisco, ale w końcu udaje mu się zostać szkoleniowcem brokerów. 

DK