"M jak miłość" na Netfliksie? Wkrótce może być to możliwe. Trwają rozmowy z TVP

Czy serial "M jak miłość" ma szansę zawitać na Netfliksa? Pojawiły się takie doniesienia, gdyż międzynarodowa platforma zaczęła poważnie myśleć o współpracy z Telewizją Polską.

Kto z nas nie obejrzał chociażby jednego odcinka "M jak miłość"? Takiej osoby po prostu chyba nie ma. Ten serial już na stałe wpisał się w historię polskiej telewizji, a teraz pojawiły się informacje, jakoby kultowa już "Emka" miała być dostępna globalnie dla użytkowników Netfliksa. Ile jest w tym prawdy? Okazuje się, że niestety niezbyt wiele, ale nadzieja umiera jako ostatnia.

Zobacz wideo

"M jak miłość" na Netfliksie? 

Rzeczywiście, Netflix jest zainteresowany współpracą z Telewizją Polską, jednak szanse na to, by akurat "M jak miłość" zwiało na tę platformę, są niewielkie. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, Netflix chciałby przede wszystkim wraz z TVP wyprodukować nowy serial kryminalny, który miałaby być ekranizacją powieści Marka Krajewskiego pt. „Erynie”. Jeżeli pomysł ten doczekałby się realizacji, to byłaby to już druga polskojęzyczna produkcja na Netfliksie. Według ustaleń dziennika, negocjacje są już na zaawansowanym etapie, więc na tę chwilę wszystko jest możliwe. 

Wracając do "M jak miłość", szanse nie są jeszcze w 100% przekreślone. Netflix jest bowiem zainteresowany wzbogaceniem swojej biblioteki przez wyprodukowane już seriale TVP. A jak wiemy, wśród nich jest przecież "Emka". 

Co również ciekawe, choć Netlifx cieszy się w naszym kraju sporą popularnością, to i tak Polacy dużo chętniej od np. "Korony Królów" wybierają właśnie "M jak miłość", które średnio ogląda 5,8 mln widzów. Czy serial przypadłby do gustu również zagranicznym widzom? Tego nie wiemy, ale z pewnością byłoby to niemałe wydarzenie. 

DH