14-letnia Zuzia z "The Voice Kids" podbiła serca jurorów i fanów. Jej historia wzrusza. Cierpi na nieuleczalną chorobę

Kilka dni temu premierę miał "The Voice Kids". Jedna z uczestniczek zachwyciła jurorów i internautów, którzy już okrzyknęli ją faworytką.

Na początku tego roku wystartował w TVP nowy program, "The Voice Kids". Nastolatkowie rywalizują w nim o nagrodę główną, 40 tys. zł na edukację muzyczną. Podzieleni są na trzy drużyny: Edyty Górniak, Dawida Kwiatkowskiego lub znanego z "The Voice of Poland" duetu Tomsona i Barona.

W pierwszym odcinku zaśpiewała m.in. Zuzia Jabłońska. 14-latka wykonała utwór Lukasa Grahama, "7 years". Jej występ wzruszył nie tylko publiczność, ale i trenerów. Nastolatka nie potrzebowała zbyt dużo czasu, żeby odwróciły się wszystkie fotele.

 

Dawid Kwiatkowski nie krył wzruszenia nie tylko ze względu na wykonanie, ale też historię młodej artystki. Zuzia od drugiej klasy szkoły podstawowej cierpi na zespół Tourette'a. Śpiew jest dla niej najlepszą terapią, bo jak sama przyznaje, choroba nie daje o sobie znać, gdy śpiewa.

Nie chcę pokazać, że jestem pokrzywdzona, tylko, że ludzie z tą czy innymi trudnościami też są czegoś warci i nie powinni się chować ani bać. Trzeba iść po swoje - powiedziała.

Mimo tego, że Górniak i Kwiatkowski bardzo próbowali namówić Zuzię na wybranie ich drużyny, aspirująca piosenkarka wybrała Tomsona i Barona. To pod ich okiem będzie szlifować swoje umiejętności.

W komentarzach na profilach społecznościowych programu widać, że Zuzia już ma wierne grono internautów, którzy uważają ją za faworytkę.

Ta dziewczyna ma piękny głos, śpiewa cudownie powinna wygrać tą edycję.
Ta odwaga i charyzma. Ten głos! Jesteś naprawdę wzorem, wspaniałym wzorem dla wielu, zarówno młodych, jak i starszych ludzi! Dodatkowo Twoja walka z chorobą jest czymś, czego wielu by nie zrobiło. Czekam na kolejne odcinki z Tobą! A najbardziej czekam na finał, bo z Twoim głosem zasługujesz na to, jak mało kto! Powodzenia!
Pokazałaś tym wszystkim, którzy Ci sprawili przykrość, że jesteś lepsza od nich. Brawo! Cudowna. Podziękowania dla rodziców za całą walkę i siłę, jaką daliście małej.

A Wam jak się podoba występ? Widzicie Zuzię w finale?

embed

OG