Są Polakami, robią karierę na świecie

Oceniamy sukcesy naszych rodaków na obczyźnie!
Polacy za granicą. Polacy za granicą. WWW.PAULWASLEY.PL/DANIEL KRUCZYŃSKI/WWW.POLASINGER.COM/NET

Znasz ich?

W Polsce urodziło się wiele talentów, które dzisiaj podbijają zagraniczny show-biznes. Jedni swoim głosem, inni grą aktorską, a jeszcze inni zdolnościami manualnymi. Którzy nasi rodacy robią karierę za granicą i z jakim skutkiem? Sprawdźcie!

Pola Pospieszalska Pola Pospieszalska WWW.FACEBOOK.COM/POLASINGER

Pola

Paulina Pospieszalska za granicą występuje jako "Pola". Mieszka w Londynie. Dotychczas wydała dwie płyty, które nagrywała pod opieką twórców hitów Sade i Amy Winehouse. W kwietniu 2009 roku ze swoją piosenką "Strangers in the street" zadebiutowała na listach przebojów w Grecji, z sukcesem. Od czasu wydania płyty, koncertowała np. w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i Szwajcarii. Była jedną z gwiazd wieczoru na oficjalnym otwarciu London Fashion Week 2010. W Polsce niedawno wydała płytę "Wbrew", która jest odpowiedzią na anglojęzyczną "My favourite town".

Ostatni singiel Poli, "You Dissapear":

Zuzanna Szadkowski Zuzanna Szadkowski WWW.POPCORNER.PL

Zuzanna Szadkowski

Zuzanna Szadkowski urodziła się w Warszawie, ale dorastała już w Stanach. Po ukończeniu szkoły, zaczęła pracę w teatrze w Nowym Jorku, a także w teatrach w Warszawie i Moskwie. W 2007 roku rozpoczęła karierę aktorską. Zadebiutowała w serialu "Rodzina Soprano" jako Elżbieta. Następnie pojawiła się w serialu "Prawo i porządek: Zbrodniczy Zamiar" jako Olga. Jednak największą sławę przyniosła jej rola w młodzieżowym serialu "Plotkara" jako Dorota, gdzie zagrała w 26 odcinkach. O swoich doświadczeniach, przeżyciach i polskości Zuzanna opowiedziała w wywiadzie z redakcją Popcornera.

Michal Kwiatkowski Michal Kwiatkowski KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Michal Kwiatkowski

Nasz chłopak nad Sekwaną! Michał Kwiatkowski znany jest we Francji jako "Michal". Wychował się w Gorzowie Wielkopolskim. W 2001 roku zawojował Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej VISA Francophone, gdzie zajął pierwsze miejsce. Francuzi okrzyknęli Polaka odkryciem roku. Po powrocie do Polski wygrał jeden z odcinków programu "Szansa na sukces" z piosenką KASY "Macho". W 2003 zgłosił się do francuskiej "Fabryki gwiazd". Michał zdobył duże uznanie tamtejszej widowni, doszedł do finału programu, zajmując drugie miejsce. Zwyciężczyni programu, Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić nagrodą z Michałem. W 2004 wydał swoją pierwszą płytę "De l'or et des poussières", z której pochodzi wylansowany przebój "Tu mets de l'or". Ostatni album Michała ukazał się rok temu, nosi tytuł "Self ConcEPt".

 Kasia Madera Kasia Madera SCREEN Z WWW.YOUTUBE.COM

Kasia Madera

Kasia miała urodzić się w Polsce, jednak ze względu na pobyt rodziców za granicą urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale doskonale zna język polski. Biegła znajomość dwóch języków pomogła jej dostać pracę w brytyjskim BBC. Kasia relacjonowała m.in. katastrofę smoleńską. Madera przyznaje, że ciągle żyje pracą. Nawet kiedy ma czas wolny to i tak śledzi newsy. W przeciwieństwie do innych Polaków znanych za granicą Kasia nigdy nie chciała zmienić swojego imienia na "Kate".

Joanna Pacuła Joanna Pacuła NET

Joanna Pacuła

Zabłysnęła na amerykańskim ekranie. Urodziła się w Tomaszowie Lubelskim, ale wydarzenia w 1981 roku skłoniły ją do wyjazdu do USA, gdzie rozpoczęła międzynarodową karierę jako aktorka i modelka. Współpracuje z najlepszymi reżyserami hollywoodzkimi. Wystąpiła w takich produkcjach, jak: ?Gorky Park? Michaela Apteda, czy ?Pocałunek? Pena Deshama. W 1990 roku amerykański poczytny magazyn "People" umieścił Pacułę na swojej liście 50. najpiękniejszych ludzi na świecie. Przez pewien czas mieszkała w domu należącym do Rudolfa Valentino.

Kajetan Góra, stylista fryzur Kajetan Góra, stylista fryzur WWW.KAJETANGORA.PL

Kajetan Góra

Kajetan jest stylistą fryzur. Na co dzień pracuje w swoim atelier w Warszawie, ale ze względu na duże uznanie wśród światowych gwiazd regularnie odwiedza zagranicę, np. ostatnio spędził dwa tygodnie w Cannes. Wśród jego stałych podopiecznych jest m.in. znakomita amerykańska aktorka, laureatka Oscara i Złotego Globu Faye Dunaway.

Fryzura Faye by Kajetan Góra:

Anna Cyzon Anna Cyzon DANIEL KRUCZYŃSKI/WWW.EUROWIZJA.ORG

Anna Cyzon

Anna Czyszczoń, bo tak naprawdę nazywa się Anna Cyzon, pochodzi z Krakowa. Jako pięciolatka razem z rodzicami wyemigrowała do Kanady. Wokal szkoliła u Shanii Twain. W 2004 zakwalifikowała się do półfinałów kanadyjskiego "Idola". Udział w programie zaowocował kontraktem ze stacją CTV, w której prowadziła swój program "eTalk". W 2006 roku rozpoczęła pracę w MTV Canada. Podpisała kontrakt z wydawnictwem Warner Music i EMI, pod patronatem których nagrała m.in. single: "Young Boy", "Reputation" i "Love Me". Z ostatnim z wymienionych zajęła 2. miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji 2010 oraz walczyła o tytuł artysty "trendy" podczas ubiegłorocznego festiwalu TOPtrendy.

Anna Cyzon - "Love Me":


Basia Trzetrzelewska Basia Trzetrzelewska SCAN PŁYTY BASI

Basia

Basia Trzetrzelwska to chyba najpopularniejsza Polska piosenkarka za granicą. Wyjechała z Polski pod koniec lat 70. do USA a później do Wielkiej Brytanii. Ze względu na trudne dla obcokrajowców nazwisko na scenie używa tylko imienia - Basia. W Wielkiej Brytanii nagrała swoje największe przeboje. Piosenki "Cruising for bruising" i "Time and tide" były popularne od USA, przez Europę aż do Japonii. Na swoim koncie ma ponad 6 milionów sprzedanych krążków, które w Stanach, Francji czy w Filipinach pokryły się platyną. Jej single trafiły nawet na listę Billboard TOP 100, trafiając do pierwszej trzydziestki! Basia nadal koncertuje na całym świecie, również w Polsce. Ostatnim albumem w jej dorobku jest "Is That Girl Again", który promuje hit "A Gift".

Największy na świecie przebój Basi, "Cruising for bruising":

Numer jeden polskich list przebojów, "A Gift":

Paul Wasley Paul Wasley WWW.PAULWASLEY.PL

Paul Wesley

Paul Wesley, a właściwie Paul Thomas Wasilewski mieszka w Stanach. Jest synem Polaków, Tomasza i Agnieszki. Jako siedemnastolatek zadebiutował na szklanym ekranie rolą Seana McKinnona w operze mydlanej "Inny świat". Zagrał w wielu amerykańskich produkcjach takich jak "Strzał w serce" czy "Siła spokoju". Odegrał również główną rolę w miniserialu "Fallen'". Od września 2009 możemy go oglądać w serialu "Pamiętniki wampirów", gdzie wciela się w Stefana Salvatore, jednego z wampirów zakochanych w głównej bohaterce.

Lukas Podolski Lukas Podolski NET

Lukas Podolski

Urodził się w Gliwicach jako Łukasz Podolski. Podolski rozpoczynał swoją karierę w zespole FC 07 Bergheim. Wraz z kadrą niemiecką brał udział w turniejach finałowych Euro 2004 i Euro 2008 oraz w Pucharze Konfederacji w 2005. Jako członek niemieckiej kadry na Mundialu 2006, zdobył bramkę w meczu z Ekwadorem oraz dwie bramki w meczu ze Szwecją w 1/8 finałów. Został wybrany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia na tym mundialu. Na Mistrzostwach Europy 2008 zdobył dwie bramki w meczu z Polską. Został wybrany przez Komisję Techniczną UEFA do drużyny turnieju. Jego dziewczyna, Monika, jest Polką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.