'Czar par' wypromował Krzysztofa Ibisza. Teleturniej został zdjęty z anteny po wybuchu skandalu. Teraz wraca po 23 latach

'Czar par' po 23 latach wraca na antenę TVP. Teleturniej dwie dekady temu zrewolucjonizował rozrywkę w polskich mediach. Wypromował także Krzysztofa Ibisza, który jest dziś niekwestionowaną gwiazdą telewizji. Jednak czy odgrzewany kotlet ma szansę powtórzyć sukces?
'Czar par' 'Czar par' Screen YouTube

"Czar par" wraca

Jak poinformowały Wirtualne Media, "Czar par" prawdopodobnie już we wrześniu pojawi się na kanale TVP2. Teleturniej ma liczyć 12 odcinków i emitowany będzie tuż po "Barwach szczęścia". Portal nieoficjalnie dowiedział się też, że trwają obecnie castingi na jurorów i gospodarza. Wkrótce ma zostać także wyłonionych 14 par, które powalczą o 300 tys. zł. Jednak czy program, który uczynił z Krzysztofa Ibisza gwiazdę polskiej telewizji, ma szansę powtórzyć sukces sprzed lat?

'Czar par' 'Czar par' Forum / Forum, Forum - Szymaski Marek

Sukces zaskoczył wszystkich

"Czar par" emitowany był na antenie TVP1 od 20 lutego 1993 roku do 27 stycznia 1996 roku. Teleturniej doczekał się trzech edycji, w których udział wzięły łącznie 153 pary. Jego pomysłodawczynią była Barbara Walter. Rozmach show na tamte lata był prawdziwym ewenementem w polskiej telewizji. Każda z par przez cały rok walczyła o wejście do wielkiego finału. Jednak po drodze musiała zmierzyć się z wieloma zadaniami. Jurorzy wymagali od uczestników nie tylko szerokiej wiedzy i kreatywności, ale także sprawności fizycznej. Dla wielu osób udział w programie miał być przepustką do lepszego życia.

'Czar par' 'Czar par' Screen YouTube

Nagrody życia

Dzisiaj nagrody w teleturniejach na nikim nie robią już wrażenia, jednak 23 lata temu główna wygrana była szeroko komentowana na ulicach polskich miast. Nic dziwnego, w końcu było o co walczyć. Najlepsza para sezonu otrzymywała w pełni wyposażone mieszkanie, samochód oraz egzotyczną wycieczkę. Pierwszą edycję show wygrało małżeństwo Skrętnych, drugą - Trusewiczów, a trzecią - Kornalewiczów.

'Czar par' 'Czar par' Screen YouTube

Droga do sławy

"Czar par", prowadzony przez młodziutkiego Krzysztofa Ibisza oraz aktorkę Hannę Dunowską, był jednym z najpopularniejszych programów lat 90. Jak się później okazało, show było dla prezentera przepustką do spektakularnej kariery.

To było pierwsze tak duże widowisko telewizyjne, robione z naprawdę wielkim rozmachem. Odcinki miały 60 proc. udział w rynku, popularnością przebijaliśmy nawet "Dziennik Telewizyjny". To było coś niesamowitego - wspominał w jednym z wywiadów Ibisz.
'Czar par' 'Czar par' Screen YouTube

W cieniu skandalu

Mimo że teleturniej cieszył się ogromną popularnością, jego produkcja została zawieszona zaledwie po trzech latach. Plotkowano, że było to pokłosie wielkiej afery w finale ostatniej edycji. Dwie pary, które szły łeb w łeb, postanowiły, że bez względu na to, które z nich zajmą pierwsze miejsce, podzielą się główną wygraną. Szef Exbudu, który fundował mieszkanie w Łodzi, zgodził się nawet wypłacić jego równowartość, żeby pary miały łatwiej dokonać podziału. Niestety, do podziału nigdy nie doszło. Kiedy małżeństwo Kornalewiczów stanęło na najwyższym podium, przyjaźń z Maronami momentalnie się zakończyła. Oszukana para chciała nawet skierować wniosek do sądu, jednak ostatecznie wycofała się z tego.

'Czar par' 'Czar par' Screen Youtube

Do kilku razy sztuka

"Czar par" jest kolejnym show powracającym na antenę TVP. W ostatnich miesiącach wznowiono nadawanie m.in. "Szansy na sukces" i "Koła fortuny". Jednak każdy z tych programów ma nowych prowadzących i odrobinę inną formułę. Inną, nie znaczy gorszą. Jednak czego by nie mówić, żaden z powyższych programów nie był w stanie powtórzyć sukcesu sprzed lat. Prawdopodobnie problemem jest zmiana prowadzących. Podobny los może zatem spotkać "Czar par". 

Antek Królikowski, Barbara Kurdej-Szatan Antek Królikowski, Barbara Kurdej-Szatan KAPIF

Gwiazdozbiór

Podrobić, albo zastąpić Krzysztofa Ibisza, będzie niezwykle trudno. Do niedawna plotkowano, że show poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan z mężem. Mówiło się też, że "Czar par" poprowadzi Antek Królikowski. Jednak aktorzy błyskawicznie zdementowali medialne doniesienia. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwszy odcinek. Będziecie oglądać?

Więcej o:
Komentarze (103)
"Czar par" wypromował Krzysztofa Ibisza. Teleturniej został zdjęty z anteny po wybuchu skandalu. Teraz wraca po 23 latach
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 107 razy 67

  Nie będziemy oglądać.
  To był kicz nawet w latach 90., a obecnie, w pszenno-buraczanej Kur.Vizji, będzie to w dodatku kicz umazany w guanie.

 • respiral

  Oceniono 58 razy 56

  Pani Walter ma na imię Bożena, a nie Barbara - jak podaliście w tekście.

 • Gość: ^_^

  Oceniono 43 razy 39

  Oglądałam jako nastolatka,wspominam z sentymentem. Ale to były trochę inne czasy,inna tv. Ten program to było prawdziwe szoł,jak na ówczesne realia. Teraz nie zamierzam oglądać,bo myślę,że będzie to nieudolna podróbka, a nie chce sobie psuć wspomnień z młodości,a rodzinne oglądanie tego programu zaliczam do miłych wspomnień.

 • hopsiupbec

  Oceniono 42 razy 38

  Nowe "Koło Fortuny" jest słabe, to już nie jest to. Podobnie Big Brother.

 • atr8

  Oceniono 33 razy 27

  Czekam na powrót Turnieju Miast. A tak na prawdę mogliby wznowić Milion w rozumie i Wielką Grę, ale suweren zażądałby wypłaty abonamentu za oglądanie.

 • barakuda62

  Oceniono 40 razy 22

  "Czar par" jest kolejnym show powracającym na antenę TVP
  ......
  Oczywiście każda para by znaleźć się w turnieju musi przynieść zaświadczenie o ślubie kościelnym od właściwego klechy, oraz książeczkę partyjną z podPiSem prezesa.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 39 razy 21

  Pamiętacie jak w jednej z edycji wystąpił czarny koleś z białą żoną?
  A pamiętacie jak dostali pytanie o "czarne dziury" i cała sala 5 minut wyła ze śmiechu?

  Wtedy zrozumiałem, że jeszcze bardzo długa droga do ucywilizowania tego narodu.

 • bialywywiad

  Oceniono 34 razy 20

  Jeszcze poprosimy "Jak oni srają".
  Jestem ciekaw jak reszta społeczeństwa.

 • Gość: D

  Oceniono 17 razy 17

  Barbara Walter? A nie Bożena przypadkiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX