Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Na festiwalu w Międzyzdrojach wygląda świetnie. I nie chodzi tylko o sylwetkę

Olaf Lubaszenko od kilku lat zmaga się z nadwagą. Stres związany z pracą odbił się na jego zdrowiu. Aktor postanowił zadbać o siebie i wrócić do formy sprzed lat. Pojawił się odmieniony na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Zobaczcie, jak się zmienił.
Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko KAPIF.pl

Poważny problem

Olaf Lubaszenko zawsze był drobnym mężczyzną. Jednak kilka lat temu niespodziewanie przytył. Nadmierna waga stała się dla niego nie tylko problemem wizerunkowym, lecz także zaczęła zagrażać jego życiu. Pierwszy raz aktor o swojej otyłości opowiedział pod koniec 2013 roku w programie 'Tomasz Lis na żywo'.

Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko EastNews

Choroba ciała

Lubaszenko prosił wówczas widzów, żeby zaczęli odróżniać nadwagę od otyłości. Przyznał, że jego ówczesny wygląd był pokłosiem poważnych problemów zdrowotnych.

Otyłość jest poważną dysfunkcją, a nawet chorobą i tutaj żarty się kończą. To nie jest powód do żartów, to nie wynika z zaniedbania, tylko z zespołu powodów. Przez zaniedbanie można przytyć 1 kg, a nie 40 - mówił w programie Tomasza Lisa.
Olaf Lubaszenko w 2015 roku Olaf Lubaszenko w 2015 roku KAPIF.pl

Choroba duszy

Wraz z nadwagą pojawiła się też depresja. Aktor coraz bardziej pogrążał się w samotności.

Przestałem wychodzić z domu, spotykać się z ludźmi. Zamykałem się, oglądałem telewizję, czytałem książki. Nic szczególnego. Są tacy, którzy tak całe życie spędzają. W moim wypadku to była drastyczna zmiana stylu życia. Przez lata nie poszedłem do żadnego lekarza. Wydawało mi się, to minie, że wróci radość życia - przyznał w rozmowie z 'Newsweekiem'.
Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko Cezary Piwowarski

Walka z demonami

Przez długi czas Lubaszenko nie podejmował leczenia, wierząc, że dawna radość życia z czasem powróci. Kiedy ostatecznie wziął się za siebie, efekty były imponujące. Olaf schudł łącznie prawie 50 kilogramów. Metamorfozę mogliśmy zauważyć podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko East News

Powrót na salony

Kiedy Lubaszenko pojawił się na konferencji prasowej, dało się zauważyć, że jest szczuplejszy na twarzy. Dopisywał mu też dobry humor. Widać, że aktor odzyskał dawną radość życia.

Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko East News

Wszystko zmierza w dobrym kierunku

Podczas festiwalu w Międzyzdrojach gwiazdor wreszcie czuł się pewnie. Nie unikał fotoreporterów i kokieteryjnie uśmiechał się w ich kierunku.

Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko East News

Wygrał drugie życie

Lubaszenko nie miał tez problemów z tym, żeby zrobić sobie zdjęcia z fanami. Chętnie pozował do zdjęć i rozmawiał.

Olaf Lubaszenko Olaf Lubaszenko East News

Coraz lepiej

Mamy nadzieję, że najgorsze już za nim. Olafowi Lubaszence życzymy dużo zdrowia!

AD