Roksana Węgiel ma dopiero 14 lat, ale już teraz za jeden występ zgarnia krocie. Suma robi wrażenie, jednak pieniędzmi ponoć rządzą rodzice

Roksana Węgiel nie ma sobie równych wśród dziecięcych gwiazd. Zgarnia wszystkie nagrody, a co za tym idzie sporo też zarabia. Jej udało się odnieść sukces, ale czy uda jej się utrzymać tę popularność? Oby, bo nie wszyscy mieli takie szczęście.
Roksana Węgiel, Wielka Gala Gwiazd Plejady 2019 Roksana Węgiel, Wielka Gala Gwiazd Plejady 2019 KAPIF.pl

Ile zarabia Roksana Węgiel?

Roksana Węgiel jest teraz na topie. Wygrała "The Voice of Kids", później Eurowizję Junior. Wkrótce światło dzienne ujrzy jej płyta. I choć ma dopiero 14 lat, to podbija listy przebojów. Jej grafik zdominowały liczne koncerty. Efekt? Młoda gwiazda sporo zarabia. A zwłaszcza latem, gdy odbywają się imprezy plenerowe. Jak dowiedział się "Fakt", tylko za jeden występ życzy sobie 20 tysięcy złotych. 

Polands Roksana Wegiel celebrates winning the 2018 Junior Eurovision song contest in Minsk, Belarus, Sunday, Nov. 25, 2018. Twenty candidates from various European countries participate at the event. (AP Photo/Sergei Grits)
Fot. / AP Photo

Gala Bestsellery Empiku 2019. Roksana Węgiel Gala Bestsellery Empiku 2019. Roksana Węgiel KAPIF.pl

Praca nawet w wakacje

Roksana na co dzień uczęszcza jeszcze do szkoły. Myślicie więc, że w wakacje będzie miała czas na odpoczynek? Nic z tego. Wokalistka będzie sporo koncertować. Ale coś za coś. Jak już wiecie, dzięki temu zgarnie pokaźną sumkę. Jednak co istotne, jej pieniędzmi na tę chwilę opiekują się jeszcze rodzice. 

Ma latem zaplanowanych już 20 koncertów, a to na pewno nie koniec. Za każdy występ liczy sobie 20 tysięcy złotych. Nie ma jednak obaw, że wykonawczyni takich przebojów jak "Anyone I Want to Be", "Żyj" czy "Nie zmienisz mnie" uderzy do głowy woda sodowa. Na razie jej pieniędzmi zarządzają rodzice. Odkładają wszystko na konto oszczędnościowe, do którego Roksana dostanie dostęp, gdy skończy 18 lat - mówi "Faktowi" osoba z branży muzycznej. 

To bez dwóch zdań jest teraz czas Roksany. Czy dobrze wykorzysta swoje pięć minut? Mamy taką nadzieję, bo 14-latka ma naprawdę niebywały talent. 

Jednak dziecięca sława nie zawsze jest gwarancją długoletniego statusu gwiazdy. Sprawdźcie, kto się o tym przekonał. 

Kuba Molęda Kuba Molęda Marek Wachowicz / Eastnews

Jakub Molęda

Jakub Molęda już w wieku siedmiu lat zadebiutował w programie emitowanym przez TVP "5-10-15". Miał okazję brać udział w wielu festiwalach muzycznych, a popularność przyszła natychmiast. Jakub został wokalistą zespołu L.O.27, z którym nagrał swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Mogę wszystko". 

Drugi album zespołu L.O.27 nosił tytuł 'Przyjaciele'. Niestety, nie odniósł już takiego sukcesu jak debiutancki krążek. Jakiś czas po wydaniu płyty zespół zakończył swoją działalność. Następnie w 2005 r. Kuba Molęda wraz z bratem Maciejem założyli zespół Mollęda. Pierwszym singlem promującym ich grupę był utwór 'Do widzenia Julio'. Pod koniec lutego tego samego roku wydali pierwszy, a zarazem ostatni album zatytułowany '2xM'.

L.O. 27 Kuba Molęda
screen Youtube

Równolegle z karierą muzyczną Kuba Molęda spełniał się się jako aktor musicalowy i dubbingowy. Jego głos można usłyszeć w popularnych filmach i bajkach, m.in. 'Król Lew II', '101 Dalmatyńczyków', 'My Little Pony', 'High School Musical'.

Koba Molęda Koba Molęda Tomasz Zukowski EastNews

Jakub Molęda dziś

Obecnie Kuba nie robi zawrotnej kariery wokalnej. Od czasu do czasu pojawia się w telewizji, głównie w programach śniadaniowych. Rozmawia z dziennikarzami o swoich wspomnieniach z czasów, kiedy był nastoletnią gwiazdą.

Kuba nie tylko wydoroślał, ale przede wszystkim zmienił wizerunek. Już od dawna nie przypomina tamtego 13-latka, za którym szalały fanki. Ale choć dziś ma 35-lat, to uroku nadal nie można mu odebrać. 

Kuba Molęda
screen Instagram.com/kubamoleda

Blog 27 ma złotą płytę! Blog 27 ma złotą płytę! tola szlagowska/MD/Forum

Tola Szlagowska

Pamiętacie "Blog 27"? Z pewnością! Tola Szlagowska i Alicja Boratyn podbijały polskie listy przebojów. Zespół cieszył się ogromną popularnością, ale ku zaskoczeniu wielu nie przetrwał. Jako pierwsza odeszła z niego Alicja, a następnie Tola postanowiła wyprowadzić się do Stanów Zjednoczonych. Tam kształciła się muzycznie, ale słuch tak naprawdę o niej zaginął. 

Co teraz słychać u Toli? 

Tola Tola KAPIF.pl

Jak dziś wygląda Tola z Blog 27?

Trzeba przyznać, że dziś Tola wygląda zupełnie inaczej niż za czasów Blog 27. Ale co istotne, ponownie wraca do polskiego show-biznesu. Znów możemy o niej usłyszeć, za sprawą singla  "Atmosphere", który pochodzi z jej najnowszej płyty "Subtitles". Przy utworze pracował z nią Tim Anderson, znany z takich produkcji jak Edward Sharpe & Magnetic Zeros, Lykke Li, Banks, Twenty One Pilots, Solange Knowles. 

Krzysztof Antkowiak. Krzysztof Antkowiak. Screen z youtube.com

Krzysztof Antkowiak

Krzysztof Antkowiak swoją karierę rozpoczął w wieku 5 lat. Ale jego oficjalnym debiutem był Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie w 1986 roku. Tam doceniło go i dorosłe i dziecięce jury. Mniej więcej w tym czasie zaczął występować w muzycznym programie Jacka Cygana "Dyskoteka Pana Jacka". A w 1988 roku na festiwalu w Opolu zaśpiewał swój wielki przebój - "Zakazany owoc". 15-latek zdobył nagrodę publiczności i serca wielu polskich nastolatek. 

Krzysztof Antkowiak koncertował w całej Polsce i za granicą. Występował też z zespołem Fasolki. Po wielu sukcesach przez kilka lat było o nim cicho.

Antkowiak Krzysztof Antkowiak Krzysztof KAPIF.pl

Krzysztof Antkowiak - dziś

Powrócił w połowie lat 90. Wydał płytę "Delfin", powstałą we współpracy z Grzegorzem Ciechowskim. Napisał także kilka piosenek na debiutancki album Kai Paschalskiej.W 1997 roku wystąpił w filmie "Młode Wilki 1/2". 6 lat później wziął udział w eliminacjach do Eurowizji.

Prywatnie Krzysztof Antkowiak przed laty był związany z Edytą Górniak.  Jako już dorosły mężczyzna zmagał się z uzależnieniami od alkoholu i hazardu. Jak sam przyznał, wyszedł na prostą za sprawą nawrócenia.  

W 2017 brał udział w ósmej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Próbował też swoich sił w aktorstwie. Widzowie mogli oglądać go w serialu "Barwy szczęścia". 


KAPIF.pl

Klaudia Kulawik Klaudia Kulawik Kapif

Klaudia Kulawik

Klaudię Kulawik poznaliśmy w 2008 roku. Wówczas 11-letnia dziewczynka podbija serca jury oraz telewidzów w programie "Mam Talent!". Klaudia doszła do finału i zajęła w nim drugie miejsce. I to byłoby na tyle z jej obecności w polskim show-biznesie. Jako nastolatka postanowiła wyjechać na studia do Londynu. Rozpoczęła naukę na BIMM, czyli The British and Irish Modern Music Institute. A oto efekty:

Niedawno Klaudia gościła w "Dzień Dobry TVN". Tam przyznała, że wiele zawdzięcza swoim rodzicom. Mama, która ma artystyczną duszę, bardzo ją wspierała i cieszyła się z sukcesu córki. Ojciec podchodził do tego bardziej racjonalnie i nieco obawiał się wyjazdu Klaudii do Londynu. 

Moi rodzice stanęli na wysokości zadania i to dzięki nim się teraz tutaj znajduję - mówiła Kulawik w jednym z wywiadów dla "DD TVN".

Kulawik tworzy swoje piosenki, teksty, kompozycje i uczy się produkcji, bo tego wymagają od niej studia wokalne. Przyznaje, że chce, by jej twórczość ją określała, bo zmieniła się od czasu przygody w programie. Jest także zadowolona z dotychczasowych osiągnięć.

Jestem dumna, że jestem tu gdzie jestem, i że to wszystko się udało. Wszystko się spełniło i mam nadzieję, że jeszcze jakieś ciekawe rzeczy czekają mnie w przyszłości - wyznała.

Klaudia Kulawik
agencja/East News

Prawda, że wyrosła na piękną kobietę? 

DH