"Rodzina zastępcza". Minęło 20 lat od premiery! Wszyscy wiemy, jak wyglądają serialowe Zośka i Eliza, ale... co z Fifim? Dziś to prawdziwy przystojniak

Od premiery "Rodziny zastępczej" 23 lutego minie 20 lat. Polsatowski serial szybko stał się jednym z ulubionych produkcji widzów. Jak zmienili się jego bohaterowie na przestrzeni czasu? Zobaczcie.
Aleksander Ihnatowicz, czyli serialowy Romek w 'Rodzinie zastępczej' Aleksander Ihnatowicz, czyli serialowy Romek w 'Rodzinie zastępczej' Akpa

Aleksander Ihnatowicz, czyli serialowy Romek

Aleksander Ihnatowicz znany jest jako członek słynnej 'Rodziny zastępczej' - Romek. Prócz tego serialu, Ihnatowicz ma na koncie epizody w 'Tygrysach Europy' i 'Adamie i Ewie'. Obecnie zrezygnował z aktorstwa i pracuje jako programista w jednym z dużych przedsiębiorstw. Jak sam podkreśla, męczyła go zbytnia popularność. 

33-latek założył już rodzinę. Nie jest jednak przekonany czy chciałby, żeby jego dzieci również spróbowały swoich sił w aktorstwie.

Ja bym się zastanawiał. Musiałbym to mocno rozważyć. Było dużo plusów, ale i minusów. Zdarzały się dni, że chodziłem spać dwunastej w nocy. Były nocne zdjęcia, lub po prostu dłużej schodziło nam się na planie. Opuszczałem szkołę i to był w zasadzie największy problem - mówił swego czasu w wywiadzie dla "DDTVN"

Romek z 'Rodziny zastępczej'
Screen z 'DDTVN'

Aleksander Ihnatowicz, rodzina zastępcza
Facebook.com/ Aleksander Ihnatowicz

Sergiusz Żymełka, czyli serialowy Filip w 'Rodzinie zastępczej' Sergiusz Żymełka, czyli serialowy Filip w 'Rodzinie zastępczej' Akpa

Sergiusz Żymełka, czyli serialowy Fifi

Sergiusz Żymełka miał 8 lat, kiedy poznaliśmy go jako Filipa, inteligentnego i pomysłowego dzieciaka z "Rodziny zastępczej". Mimo młodego wieku miał już jednak wtedy pewne (skromne) doświadczenie aktorskie - występował w epizodach w Teatrze Telewizji. Ale to właśnie serial była dla niego wielką szkołą. Nie tylko aktorstwa, ale i życia.

Serial mnie wychował. Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. To była świetna lekcja życia. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora - mówił w wywiadzie z serwisem "Pomponik".

Z gry na planie serialu zrezygnował po 10 latach. Jak się potoczyły jego losy? Żymełka studiował psychologię w biznesie w Warszawie, a obecnie pracuje w Centralnym Ośrodku Informatyki. Od czasu do czasu pojawia się na ekranie i gra epizodyczne role. W 2015 roku mogliśmy go zobaczyć w serialu "Ojciec Mateusz", gdzie wcielił się w postać Darka Szczepanka.

Wiemy też, jak aktualnie wygląda 27-latek. W ubiegłym roku pojawił się na premierze filmu "Pandy 3D". Trzeba przyznać, że niewiele się zmienił i od razu można rozpoznać w nim rezolutnego Filipa Kwiatkowskiego.

Sergiusz Żymełka
KAPIF.plMonika Mrozowska, czyli serialowa Majka Monika Mrozowska, czyli serialowa Majka Akpa

Monika Mrozowska, czyli serialowa Majka

Ciężko w to uwierzyć, ale serialowa Majka, czyli Monika Mrozowska, skończy w maju tego roku 39 lat. Choć w 'Rodzinie zastępczej' grała przez 10 lat, ma na swoim koncie także role m.in. w 'Hotelu 52' czy też w 'Na dobre i na złe'. Uważa natomiast, że nazywanie jej aktorką to gruba przesada.


Jestem po prostu dziewczyną, która dostała możliwość kilka razy sprawdzić się przed kamerą i miała z tego powodu ogromną frajdę - powiedziała w wywiadzie.

Mrozowska ukończyła studium ceramiczne oraz studia pedagogiczne. Wyszła za mąż i urodziła dwie córeczki, Karolinę i Jagodę. Niestety, jej małżeństwo z Maciejem Szaciłło nie przetrwało próby czasu. Po rozwodzie związała się z operatorem, Sebastianem Jaworskim. Cztery lata temu na świat przyszedł ich synek, Józef.

Ostatnio jednak pojawiły się plotki o rozstaniu pary.

ZOBACZ TEŻ: Monika Mrozowska rozstała się z partnerem? "Każde z nich poszło własną drogą"

Monika Mrozowska w bikini
Fot. monikakingamrozowska/InstagramMisheel Jargalsaikhan, czyli serialowa Zośka Misheel Jargalsaikhan, czyli serialowa Zośka Akpa

Misheel Jargalsajkhan, czyli serialowa Zośka

Misheel Jargalsajkhan wcieliła się w postać rezolutnej Zosi. Swoją przygodę z serialem zakończyła w 2007 roku, kiedy to podjęła studia medyczne we Wrocławiu. Dziś ma 30 lat.

Misheel Jargalsajkhan
KAPIF.PL

Aleksandra Szwed, czyli serialowa Eliza Aleksandra Szwed, czyli serialowa Eliza Akpa

Aleksandra Szwed, czyli serialowa Eliza

Równolegle z pracą w serialu Aleksandra Szwed, czyli serialowa Eliza, zaczęła występować na deskach warszawskich teatrów. Dziś 28-latka kontynuuje swoją przygodę z telewizją. Okazjonalnie możemy ją zobaczyć w przeróżnych programach rozrywkowych.

Ma także ustatkowane życie rodzinne. Kilka lat temu aktorka związała się z koszykarzem Krzysztofem Białkowskim, z którym ma syna. 16 stycznia 2015 roku na świat przyszedł Borys, a swoją radością Ola czasem dzieli się w mediach społecznościowych.

Fot. Aleksandra Szwed na wakacjach
Fot. aleksandra_szwed/Instagram

Michał Włodarczyk z serialu Michał Włodarczyk z serialu "Rodzina Zastępcza"/East News Michał Włodarczyk z serialu "Rodzina Zastępcza"/East News

Michał Włodarczyk, czyli serialowy Wojtuś

Michał Włodarczyk największą popularność zdobył w wieku zaledwie 12 lat. Wcielił się wtedy w rolę niezwykle uroczego Wojtusia. Obecnie ma 23 lata i lepiej się czuje jednak po drugiej stronie kamery. Jego pasją jest sport, głównie sztuki walki. Dzięki regularnym treningom może się pochwalić rewelacyjnym, umięśnionym ciałem.

Michał Włodarczyk
Screen: Facebook/WlodarczykMichalSergiusz Żymełka i Wiktoria Gąsiewska Sergiusz Żymełka i Wiktoria Gąsiewska Akpa

Wiktoria Gąsiewska, czyli serialowa Dorotka

Wiktoria Gąsiewska w wieku 6 lat zadebiutowała epizodyczną rolą w "Na Dobre i Na Złe". Potem długowłosa dziewczynka zdobyła nasze serca rolami w wielu filmach i serialach - m.in. "Rodzinie Zastępczej", "Jasminum" czy "Lejdis".

Dzisiaj Gąsiewska ma 19 lat i jest jedną z czołowych gwiazd młodego pokolenia. Możemy ją zobaczyć między innymi w serialu "Rodzinka.pl" czy też "Barwy szczęścia". Wyrosła na prawdziwą piękność, a swoją urodą chętnie chwali się na Instagramie.

Wiktoria Gąsiewska
KAPIF

Prywatnie związana jest z Adamem Zdrójkowskim.

Adam Zdrójkowski, Wiktoria Gąsiewska
Instagram/adam_zdrojkowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.